Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Õiguskantsleri 2016. – 2017. aasta tegevuse ülevaade, ettekandja õiguskantsler Ülle Madise.

Esimene lugemine – 2 eelnõu:

Sotsiaalkomisjoni algatatud ravimiseaduse § 76 täiendamise seaduse eelnõu (481 SE) näeb ette meetmed, et kindlustada ravimite järjepidev kättesaadavus Eesti patsientidele. Eelnõu mõjutab ja motiveerib tegelikkuses ravimi müügiloa hoidjaid oma müügiloaga ravimeid Eestis turustama.

Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (470 SE) piirab kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel hääleõigust ainult Eesti kodanike ja Euroopa Liidu kodanikega. Kehtiv seadus võimaldab kohalikel valimistel hääletada ka neil alalistel elanikel, kes on mõne muu riigi kodanikud või kellel puudub üldse kodakondsus.

Kell 14 – komisjonide istungid

kultuurikomisjonis –  Riigikantselei kõrghariduse ja teaduse rahastamise ja korraldamise rakkerühma tegevuse vaheülevaade, kutsutud Riigikantselei esindajad;

maaelukomisjonis – toidukaupade hinnatrendidest, kutsutud asjaomaste organisatsioonide esindajad (ruum L332);

majanduskomisjonis – liiklusseaduse § 34¹ täiendamise seaduse eelnõu (480 SE), kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Maanteeameti ja Tallinna Tehnikaülikooli esindajad;

rahanduskomisjonis – makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (498 SE), sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (499 SE), kutsutud rahandusminister Toomas Tõniste;

sotsiaalkomisjonis – kell 13: tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (357 SE), kutsutud Sotsiaalministeeriumi esindaja; kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (447 SE), kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Siseministeeriumi ja Justiitsministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 13 – Riigikogu esimees Eiki Nestor peab kõne Klooga mälestustseremoonial.

Välislähetused

14. – 19. september
Riigikaitsekomisjoni liige Johannes Kert osaleb Jalta Euroopa Strateegia 14. aastakohtumisel (14. – 17. september) ja kohtumisel Ukraina parlamendis Kiievis (17. – 19. september).

17. – 28. september
Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas on visiidil Singapuris ja Malaisias, kus kohtub Singapuri parlamendi asespiikri ja peaministriga, astub üles rahvusvahelisel tehnoloogiakonverentsil Slush Singapore ning on üks peaesinejaid e-valitsemise ja digitaalse ühiskonna teemasid käsitleval konverentsil Innovation Labs World.

17. – 19. september
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso osalevad Põhja- ja Baltimaade (NB8) parlamentide välis- ja riigikaitsekomisjonide esimeeste kohtumisel Asikkalas Soomes.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside