Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimene lugemine – neli eelnõu:

Rahanduskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest Eesti Panga Nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõuga (25 OE) teeb rahanduskomisjon ettepaneku nimetada Riigikogu liikmetest Eesti Panga nõukogu liikmed. Eelnõu järgi nimetatakse Eesti Panga nõukogu liikmeteks Riigikogu liikmed Anti Allas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Jaanus Karilaid Eesti Keskerakonna, Aivar Kokk Isamaa, Andres Sutt Eesti Reformierakonna, Jaak Valge Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Igor Taro Eesti 200 fraktsioonist.

Eesti Panga nõukogu koosneb esimehest, Riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Nõukogu koosseisu kujundamisel on põhimõte, et iga Riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees neli valdkonna asjatundjat.

Rahanduskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Tagatisfondi nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu (26 OE) järgi nimetatakse Tagatisfondi nõukogu liikmeteks Riigikogu liikmed Aivar Sõerd Eesti Reformierakonna ja Martin Helme Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist. Riigikogu nimetatud nõukoguliikmete volitused kestavad kuni nende Riigikogu liikme volituste peatumise või lõppemiseni.

Kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest rahvusooperi nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõuga (92 OE) tehakse ettepanek nimetada Rahvusooperi nõukogu liikmeks Riigikogu liikmed Ester Karuse Eesti Keskerakonna, Signe Kivi Eesti Reformierakonna ja Kadri Tali Eesti 200 fraktsioonist.

Kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõuga (93 OE) tehakse ettepanek nimetada Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmeks Riigikogu liikmed Helmen Kütt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Anti Poolamets Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Vilja Toomast Eesti Reformierakonna fraktsioonist.

Kell 14 – komisjonide istungid

keskkonnakomisjoni väljasõiduistung – kohtumine Riigimetsa Majandamise Keskuse juhtkonnaga ja metsaistutamine;

kultuurikomisjonis Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu; Riigikogu otsuse „Töövaldkondade tunnustatud asjatundjatest Rahvusraamatukogu nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu;

maaelukomisjonis kohtumine regionaalminister Madis Kallasega (ruum L332);

majanduskomisjonis – kohtumine OÜ Elektrilevi juhatuse esimehega;

põhiseaduskomisjonis – arvamuse andmine Euroopa Liidu asjade komisjonile: Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni algatatud ühtse loa direktiivi ja pikaajaliste elanike direktiivi muutmise eelnõude kohta COM(2022) 650, COM(2022) 655, kutsutud Siseministeeriumi esindajad; kollektiivne pöördumine „Võimaldada kinnisvaraomanikel taotleda viisasid ning siseneda Eesti riiki, et hooldada, ülal pidada oma kinnisvara (kommunaalmaksete tasumine, remonditööd jne)“, kutsutud pöördujate esindaja; kollektiivne pöördumine „Riigikogu valimiste e-hääletuse tulemuste avalikustamine“, kutsutud pöördujate esindaja; kollektiivne pöördumine „Euroopa Liidus jätkamise küsimus rahvahääletusele“;

rahanduskomisjonis Riigikogu otsuse „Urmas Varblase Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse nimetamine“ eelnõu (23 OE), kutsutud Urmas Varblane; käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (147 SE), kutsutud huvirühmad (Riigikogu konverentsisaal);

väliskomisjonis – kohtumised Eesti suursaadikutega, kutsutud Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, suursaadikud ja suursaadikukandidaadid; Riigikogu otsuse „Eesti Vabariigi, Leedu Vabariigi ja Läti Vabariigi Parlamentidevahelise Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ eelnõu esitamine; kell 15 – julgeolekuolukorra arengutest, kutsutud Siseministeeriumi esindaja;

õiguskomisjonis perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (207 SE), kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning Justiitsministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ja Siseministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 10.15 – Eesti-Iiri parlamendirühma esimees Maris Lauri ning liikmed Mati Raidma, Margit Sutrop ja Andres Sutt kohtuvad Iirimaa Euroopa Liidu asjade ja kaitseministri Peter Burke’iga. Kohtumisel osaleb ka Iiri suursaadik Eestis James Sherry (O. Strandmani nõupidamisruum).

Kell 10.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Tabasalu Kooli 9. klasside õpilastega.

Kell 11 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Ukraina kõrgemate riigiametnike delegatsiooniga.

Kell 12 – Eesti-Suurbritannia parlamendirühm kohtub Briti suursaadiku Ross Alleniga (Briti saatkond).

Kell 13 – Eesti-Tšehhi parlamendirühm kohtub Tšehhi parlamendi esimese aseesimehe Jiří Drahošiga (J. Tõnissoni nõupidamisruum).

Kell 15.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub USA suursaadiku George P. Kentiga.

Välislähetused

14.–16. mai
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta ja aseesimees Maria
Jufereva-Skuratovski
 osalevad rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogul (COSAC) Stockholmis Rootsis.

14.–16. mai
Riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu ja aseesimees Leo Kunnas osalevad Balti riikide, Põhjamaade, Poola ja Saksamaa parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel julgeoleku ja riigikaitse foorumil Berliinis Saksamaal.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside