Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimene lugemine – 1 eelnõu:

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu (577 SE) eesmärk on kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord. Seadusega kinnitatakse Eesti Vabariigi hümniks „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“.

Seletuskirjas märgitakse, et kui Eesti Vabariigi sümbolid – lipp ja riigivapp – ning nende kasutamise kord on kehtestatud seadustega, siis hümn on jäänud seaduse tasemel määratlemata. Seletuskirjas seisab, et arvestades, et „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ on kõik need aastad kuulunud meie riiklike sümbolite hulka koos vapi ja lipuga, antakse eelnõuga hümnile ametlik staatus.

Kell 14 – komisjonide istungid

keskkonnakomisjonis arvamuse andmine ELAKile: Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi, milles käsitletakse sadama vastuvõtuseadmeid ja -rajatisi laevajäätmete üleandmiseks, eelnõu kohta, kutsutud Keskkonnaministeeriumi esindaja;

maaelukomisjonis – bussiliikluse korraldusest maapiirkonnas, kutsutud majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Maanteeameti, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus, OÜ Taisto Liinid, ASi GoBus, ASi Mootor Grupp ja ASi T Grupp esindajad (ruum L332);

majanduskomisjoni ja rahanduskomisjoni ühisistung – ülevaade Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahelistest läbirääkimistest lahkumislepingu ja tulevaste suhete raamistiku osas, kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Välisministeeriumi esindajad (ruum L241);

põhiseaduskomisjonis – kell 11.30: arvamuse andmine ELAKile: Eesti seisukohad Euroopa Liidu sisejulgeoleku ja piirihalduse infosüsteemide koostalitusvõime paketi kohta, kutsutud Siseministeeriumi esindajad; Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele esitatud ettepanekute arutelu jätkamine, kutsutud Riigikogu Kantselei esindaja;

riigikaitsekomisjoni väljasõiduistung – Riigikantselei rollist riigikaitses, kutsutud riigisekretär Heiki Loot ja Riigikantselei esindaja (Riigikantselei);

sotsiaalkomisjonis – puudega lastega perede toimetuleku ja vajaduste uuringust, kutsutud Eesti Rakendusuuringute Keskuse Centar ja Sotsiaalministeeriumi esindajad (ruum L333);

väliskomisjonis – kell 12: Eesti seisukohad 19. märtsil toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, Eesti eesmärgid Ameerika Ühendriikidega suhete arendamisel 2018. aastal, kutsutud välisminister Sven Mikser.

Sündmused

Kell 13 – rahanduskomisjoni liikmete iga-aastane kohtumine IMFi delegatsiooniga (ruum L241).

Kell 16.15 – Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso kohtub Prantsusmaa Kõrgema Kaitseõpingute Keskuse (Center for Higher Military Studies) õppuritega (ruum L262).

Välislähetused

8. – 13. märts
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko osaleb ENPA kodukorra ja isikupuutumatuse komitee, poliitikaasjade ja demokraatia komitee ning monitooringukomitee istungitel Pariisis Prantsusmaal.

9. – 16. märts
Riigikogu liige Marko Mihkelson on Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames visiidil Omaanis, Araabia Ühendemiraatides ja Bahreinis.

12. – 13. märts
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Eerik-Niiles Kross osaleb ENPA monitooringukomitee istungil Pariisis Prantsusmaal.

12. – 14. märts
Riigikogu liige Helmen Kütt osaleb Euroopa Avaliku Sektori Liidu (EPSU) sotsiaalteenuste töögrupi koosolekul Brüsselis Belgias.

12. – 15. märts
Riigikaitsekomisjoni liige Johannes Kert osaleb 11. Euroopa-Ukraina foorumil Rzeszóws Poolas.

12. – 16. märts
NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Oudekki Loone osaleb NATO PA julgeoleku tsiviilmõõtme komitee väljasõiduistungil Dohas Katari Riigis.

13. – 14. märts
Riigireformi arengusuundade väljatöötamise probleemkomisjoni aseesimees Arto Aas ning liikmed Helmut Hallemaa, Aivar Kokk ja Külliki Kübarsepp kohtuvad Soome Eduskunna tulevikukomisjoni, SITRA ja Peaministri Büroo esindajatega Helsingis Soomes.

13. – 14. märts
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Tiit Terik osaleb ENPA õigusasjade ja inimõiguste komitee istungil Pariisis Prantsusmaal.

13. – 20. märts
Riigikogu liige Marianne Mikko osaleb Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames ÜRO Naiste Staatuse Komisjoni kohtumisel New Yorgis Ameerika Ühendriikides.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside