Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni istung

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 9: Eesti seisukohad 30.–31. oktoobril toimuval ELi turismiministrite mitteametlikul kohtumisel, kutsutud majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo; seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus teatavate uute aretustehnikate abil saadud taimede ning nende toidu ja sööda kohta ning määruse (EL) 2017/625 muutmise kohta, kutsutud Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi esindaja; seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõu, millega kehtestatakse määruse (EL) 2016 /679 täitmise tagamisega seotud täiendavad menetlusnormid, kutsutud Justiitsministeeriumi esindaja; seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu, millega muudetakse direktiivi 2005/35/EÜ, mis käsitleb laevade põhjustatud merereostust ning karistuste, sealhulgas kriminaalkaristuste kehtestamist merereostusega seotud rikkumiste eest, kutsutud Kliimaministeeriumi esindajad; seisukoha andmine: Euroopa Komisjoni esitatud ELi ravimiregulatsiooni reformi pakett, kutsutud Sotsiaalministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 9 – Balti Assamblee president Timo Suslov ja presiidiumi liige Enn Eesmaa osalevad assamblee presiidiumi kohtumisel (Riigikogu konverentsisaal).

Kell 10.30 – Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed osalevad assamblee konsultatiivnõukogu kohtumisel (Riigikogu konverentsisaal).

Kell 11.40 – Riigikogu esimees Lauri Hussar kohtub Tallinna Ülikooli politoloogiatudengitega.

Kell 16 – Eesti-Austria parlamendirühm kohtub Austria parlamendi Eesti sõprusrühmaga (O. Strandmani nõupidamisruum).

Välislähetused

19.–28. oktoober
Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni esimees Maris Lauri ning liikmed Peeter Tali, Helmen Kütt ja Helle-Moonika Helme osalevad IPU 147. assambleel ja 12+ grupi töös Luandas Angolas.

24.–28. oktoober
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee (OSCE PA) Eesti delegatsiooni asendusliige ja Eesti-Kosovo parlamendirühma esimees Kristo Enn Vaga osaleb OSCE PA noorte parlamendiliikmete visiidil Albaaniasse ja parlamendirühma visiidil Kosovosse.

25.–28. oktoober
Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Maria Jufereva-Skuratovski, rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann ja komisjoni liige Jürgen Ligi osalevad ELi stabiilsuse, majandusjuhtimise ja koordineerimise konverentsil Madridis Hispaanias.

26.–27. oktoober
Riigikogu liige Hanah Lahe osaleb konverentsil „Noorte mõjuvõimu suurendamine kliimameetmetes“ Kopenhaagenis Taanis.

26.–28. oktoober
Keskkonnakomisjoni esimees Igor Taro osaleb Euroopa Liidu parlamentidevahelisel taastuvenergia ja energiatõhususe teemalisel kohtumisel Stockholmis Rootsis.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside