Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi 99. aastapäev

Kell 7.33 – pidulik riigilipu heiskamise tseremoonia Kuberneri aias Toompea lossi kõrval. Avakõne peab Riigikogu esimees Eiki Nestor, õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti loeb ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli kolmanda kursuse üliõpilane, Voldemar Panso preemia laureaat Teele Pärn.

Politsei- ja Piirivalveorkestri ning Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride esituses tulevad ettekandele Enn Võrgu „Eesti Lipp“ Martin Lipu sõnadele ning Juhan Aaviku “Hoia, Jumal, Eestit” Aleksander Leopold Raudkepi sõnadele. Tseremoonia lõpeb orienteeruvalt kell 8.

Tseremoonial osalevad Riigikogu aseesimehed Enn Eesmaa ja Taavi Rõivas, Riigikogu ja valitsuse liikmed, põhiseaduslike institutsioonide ja diplomaatilise korpuse esindajad ning isamaaliste organisatsioonide ja korporatsioonide liputoimkonnad. Kõik on oodatud!

Kell 8 – riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso, komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Johannes Kert kohtuvad Ameerika Ühendriikide Riigikaitse Ülikooli Capstone brigaadikindrali auastmes kursuslastega (ruum L241).

Kell 9  Riigikogu esimees Eiki Nestor ning aseesimehed Enn Eesmaa ja Taavi Rõivas osalevad pärgade asetamisel Vabadussõja võidusamba jalamile Vabaduse väljakul.

Kell 10 – Riigikogu esimees Eiki Nestor ning aseesimehed Enn Eesmaa ja Taavi Rõivas osalevad jumalateenistusel Toomkirikus.

Kell 12 – Riigikogu esimees Eiki Nestor ning aseesimehed Enn Eesmaa ja Taavi Rõivas osalevad Kaitseväe paraadil Vabaduse väljakul.

Kell 18  Riigikogu esimees Eiki Nestor ning aseesimehed Enn Eesmaa ja Taavi Rõivas osalevad Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidulikul kontserdil ja vastuvõtul.

Välislähetused

21. – 24. veebruar
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt ja delegatsiooni liige Jaanus Marrandi osalevad OSCE Parlamentaarse Assamblee talveistungil ja Alalise Komitee istungil Viinis, Austrias.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside