Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9 – täiskogu erakorraline istungjärk

Riigikogu kinnitab erakorralise istungjärgu töö ajagraafiku.

Peaminister Kaja Kallase poliitiline avaldus.

Üks tund pärast esimese erakorralise istungjärgu lõppu – teine täiskogu erakorraline istungjärk

Peaministrikandidaat Kaja Kallase ettekanne valitsuse moodustamise aluste kohta.

Peaministrikandidaadile valitsuse moodustamiseks volituste andmine. Volituste andmise otsustab Riigikogu poolthäälteenamusega (s.o. peaministrikandidaat saab volitused, kui selle poolt hääletab rohkem Riigikogu liikmeid kui selle vastu).

Kolmas lugemine – üks eelnõu

Valitsuse algatatud väetiseseaduse, kemikaaliseaduse ja toote nõuetele vastavuse seaduse muutmise seaduse eelnõuga (614 SE) ühtlustatakse ja ajakohastatakse Euroopa Liidus turustatavate väetiste tootmis- ja kvaliteedinõudeid.

Senine väetise liikide loetelul põhinev süsteem asendatakse paindlikumaga, väetised jagatakse toimekategooriatesse ja väetiste tootmiseks kasutada lubatud toorained koostisainete kategooriatesse. Väetiste tootmise ja turustamise uute nõuetega liigutakse ringmajandusel põhinevale lähenemisele, mis tähendab, et eri tootmisharude kõrvalsaadusi lubatakse edaspidi taaskasutada väetisetoodetena. Selle tulemusel on tootjatel lihtsam erinevatel koostisainetel põhinevaid tooteid kombineerida ning väetisetoodete valik laieneb.

Komisjoni istung

Väliskomisjoni videoistungil – 15 minutit pärast teise erakorralise istungjärgu lõppu: Eesti seisukohad 18. juulil toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud Välisministeeriumi esindaja.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside