Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäev, 13. märts

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud Euroopa Liidu kodaniku seaduse ja võrdse kohtlemise seaduse muutmise seaduse eelnõu (189 SE) on välja töötatud vajadusest viia Eesti seadusandlus kooskõlla EL direktiiviga, mille eesmärgiks on lihtsustada vaba liikumise raames töötajatele ja nende pereliikmetele antud õiguste kasutamist ja tagada nende mittediskrimineerimine kodakondsuse alusel.

Direktiivi kohaldatakse tööga seotud valdkondades, näiteks juurdepääs tööturule, töölepingu- ja töötingimused, juurdepääs sotsiaal- ja maksusoodustustele, ametiühingute liikmelisus, töötajate laste juurdepääs haridusele jm.

Lisaks näeb direktiiv ette igas liikmesriigis kontaktpunkti määratlemise, kes seirab liikmesriigi töötajate ja nende pereliikmete vastavate õiguste järgimist. Eelnõu kohaselt on selleks kontaktpunktiks Eestis soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Kus on metsas tasakaal?“ arutelu
Ettekandjad ökoloog ja metsateadlane Toomas Frey, Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi juhtivteadur, metsanõukogu liige Asko Lõhmus ning Eesti Vabaerakonna fraktsiooni liige Artur Talvik.

Kell 14 – komisjonides istungid

väliskomisjonis – kell 13: välisteenistuse seaduse ja avaliku teenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (324 SE), kutsutud rahandusminister Sven Sester; Eesti seisukohad ELi otsuse eelnõu kohta, mis käsitleb läbirääkimisi ELi ja Türgi tolliliidu laiendamise ja ajakohastamise üle, kutsutud välisministeeriumi esindaja.

Sündmused

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas on ringkäigul Järvamaal.

Kell 10 – Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa kohtub Kehra Gümnaasiumi õpilastega.

Kell 10.30 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Moldova suursaadiku Inga Ionesiiga (ruum L253).

Välislähetused

13. – 17. aprill
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko ja delegatsiooni liige Jaak Madison osalevad ENPA vaatlejatena Türgi põhiseadusreferendumi vaatlusmissioonil Ankaras ja Antalyas, Türgis.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside