Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Teine lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (494 SE) tehtavad muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni.

Relvaloa andmisest on võimalik keelduda inimestele, keda on korduvalt karistatud süüteo toimepanemise eest. Relvaloa andmisest võib keelduda või see kehtetuks tunnistada, kui on kahtlus, et relva omanik on ohuks riigi julgeolekule. Kui tulirelv on soetatud turvalisuse tagamiseks, peavad relva omanikud relvaloa aegumisel uuesti läbima tulirelva käsitsemise katse.

Esimene lugemine – 1 eelnõu:

Riigikogu liikmete Henn Põlluaasa, Jaanus Karilaidi, Martin Helme, Igor Gräzini, Jaak Madisoni, Raivo Põldaru, Arno Silla, Peeter Ernitsa, Madis Millingu, Mart Helme, Uno Kaskpeiti, Tarmo Kruusimäe ja Märt Sultsi esitatud Riigikogu otsuse „Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud isikute ning organisatsioonide rehabiliteerimisest“ eelnõu (552 OE).

Eelnõu näeb ette rehabiliteerida kõik isikud ja ühendused, kes olid süüdi mõistetud või represseeritud seoses osalusega Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud ühenduste tegevuses, samuti selle tegevusele kaasaaitamises või toetamises.

Kell 13 – komisjonide istungid

riigikaitsekomisjonis – arengutest NATO-s ja 14. – 15. veebruarini toimuvast NATO kaitseministrite kohtumisest, kutsutud Eesti suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling;

õiguskomisjonis – pankrotiseaduse, krediidiasutuste seaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise seadus (pankrotihalduri tasu) eelnõu (575 SE), kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu; kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (551 SE), kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu, riigi peaprokurör Lavly Perling ning Siseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitsepolitseiameti esindajad; karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu (561 SE), kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (562 SE), kutsutud riigi peaprokurör Lavly Perling ja Justiitsministeeriumi esindajad.

Välislähetused

4. – 11. veebruar
NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Marko Mihkelson osaleb NATO PA kaitsekomitee visiidil Ameerika Ühendriikidesse.

8. – 9. veebruar
Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni liikmed Erki Savisaar, Sven Sester ja Rainer Vakra osalevad majandus-, energeetika- ja innovatsioonikomisjoni, BA keskkonnakomisjoni ning BA eelarve kontrolli komisjoni ühisistungil Vilniuses Leedus.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside