Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on ühe eelnõu kolmas lugemine.

Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse ning korrakaitseseaduse muutmise ja rakendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (628 SE). Eelnõu mis viib riigisisese õiguse vastavusse EL-i õigusega. Põllumajandusega tegelevatele isikutele soovitakse anda võimalus taotleda otsetoetusi vastavalt tegelikule põllumajandusmaa suurusele ilma siiani kehtinud 2003. aasta võrdlusaasta nõudeta. Senini on otsetoetuste taotlemisel olnud nõudeks, et põllumajandusmaa, millele toetust taotletakse, peab olema kantud põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse ning selle maa pindala arvestatakse nii, nagu see oli 2003. aastal. Tulenevalt EL-i vastavast määrusest ei rakendata seda nõuet alates 2014. aastast, mille tõttu on vajalik ka vastavad muudatused Eesti õigusesse üle tuua.

Kell 14 – komisjonides istungid

sotsiaalkomisjonis – kell 10.30: ravimiseaduse, riigilõivuseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (615 SE);

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 9: erikomisjoni staatuse arutelu (ruum L263).

Sündmused

Kell 8.30 – riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja aseesimees Aivar Riisalu kohtuvad Iisraeli suursaadikuga Eestis ja Soomes Dan Ashbeliga.

Kell 11.45 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Teise maailmasõja ohvrite ja langenute mälestuspäeva tähistamisel Maarjamäel.

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Jõgevamaa piirkonna inimestega.

Kell 15 – Riigikogu esimees Eiki Nestor, siseminister ja regionaalminister Hanno Pevkur ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher annavad kodakondsustseremoonial uutele kodanikele üle kodakondsustunnistused (Toompea lossi Valges saal).

Kell 17 – Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldataval Euroopa päeva tähistamise vastuvõtul (Tallinna Teeninduskool, Majaka 2).


Välislähetused

5. – 11. mai
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Maimu Berg, Juhan Parts ja Imre Sooäär on väliskomisjoni töövisiidil Hiina Rahvavabariigis.

7. – 9. mai
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Indrek Saar osaleb ENPA poliitikakomitee töös Ateenas, Kreekas.

8. – 9. mai
Riigikogu liige Tiit Tammsaar osaleb Balti Assamblee heaolukomisjoni istungil Vilniuses.

8. – 9. mai
Riigikogu liige Lauri Luik osaleb Ralf Dahrendorfi ümarlaual “What the state got to do with it?” Barcelonas, Hispaanias.

Tagasiside