Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Teine lugemine – üks eelnõu:

Valitsuse algatatud jäätmeseaduse, jäätmeseaduse muutmise seaduse ning jäätmeseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõuga (15 SE) viiakse jäätmeseadus kooskõlla Euroopa Liidu õigusega.

Eelnõuga täiendatakse seadust tulenevalt ELi vastavast direktiivist elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete (elektroonikaromude) kohta. Direktiivi alusel täiendatakse jäätmeseadust terminiga „elektroonikaromu“ ning täpsustatakse termineid „meditsiiniseade“ ning „in vitro diagnostikameditsiiniseade“.

Eelnõuga täiendatakse  jäätmeseaduse sätteid teatavate ohtlike ainete kasutamise piiramise kohta elektri- ja elektroonikaseadmetes. Samuti nende turule laskmist käsitlevaid sätteid, mis on seotud seadmetes kasutatavate ohtlike ainetega. Euroopa Majanduspiirkonnas on keelatud turule lasta elektri- ja elektroonikaseadmeid ja nende osi, mis sisaldavad pliid, elavhõbedat, kuuevalentset kroomi, kaadmiumi ning alates 22. juulist 2019 ka teatud ftalaate. Eelnõuga täpsustatakse elektri-ja elektroonikaseadmete osade määratlust, mis hõlmab ka kaableid ja seadmete remondiks, korduskasutuseks, funktsioonide ajakohastamiseks või võimsuse suurendamiseks mõeldud varuosasid.

Kell 14 – komisjonide istungid

rahanduskomisjonis – 15 minutit pärast täiskogu istungi lõppu: Riigikogu otsuse „Tagatisfondi nõukogu liikme nimetamine“ eelnõu; alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (30 SE);

õiguskomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni väljasõiduistung – kell 7: väljasõit idapiirile;

väliskomisjonis – kell 13: Eesti välismajanduspoliitika ja väliskaubanduspoliitika lühi- ja pikemaajalistest prioriteetidest, kutsutud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo;

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 8.30: kohtumine Justiitsministeeriumi korruptsiooniekspertidega;

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – 10 minutit pärast täiskogu istungi lõppu: Riigikontrolli kontrolliaruande tutvustus, kutsutud Riigikontrolli esindajad; ülevaade riigi eelarvestrateegiast 2020–2023 (tulude ja kulude meetmed), kutsutud Rahandusministeeriumi esindajad.

Sündmus

Kell 9.30 – Eesti-Aafrika parlamendirühma aseesimees Oudekki Loone ja liige Annely Akkermann kohtuvad Pan-Aafrika parlamendi delegatsiooni liikmetega (ruum O. Strandman).

Välislähetused

3. – 7. juuni
Riigikogu liige Signe Kivi tutvub ühiskondlike hoonete planeerimisega Manchesteris, Liverpoolis ja Birminghamis Suurbritannias.

4. – 6. juuni
Riigikogu liige Helle-Moonika Helme osaleb Jeruusalemmas Iisraeli Parlamendi korraldataval kohtumisel (Jerusalem Prayer Breakfast) eri riikide kristlike valitsusjuhtide ja poliitiliste liidritega.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside