Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Keskkonnakomisjoni algatatud looduskaitseseaduse § 20 täiendamise seaduse eelnõuga (373 SE) viiakse looduskaitseseaduse § 20 põhiseadusega kooskõlla, et leevendada nende maaomanike olukorda, kes on riigilt oma maa järelmaksuga erastanud ning riik on hiljem nendele maadele seadnud intensiivsed looduskaitselised piirangud. Eelnõu toetab õiguskantsleri ettepanekut looduskaitseseaduse § 20 põhiseadusega kooskõlla viimise kohta.

Eelnõule tehti teise lugemise käigus üks muudatusettepanek, millega muudeti eelnõu looduskaitseseaduse §-i 20 täiendava lõike 5 teist lauset ja sõnastati see järgmiselt: „Kui kinnisasja omanikul on tekkinud võlgnevus hüpoteegimaksete tasumisel, on maksete tasumise peatamine lubatud juhul, kui enne maksete tasumise peatamist tekkinud võla tasumiseks on sõlmitud maksegraafik ja võlga tasutakse selle maksegraafiku alusel.“

Kell 14 – komisjonides istungid

väliskomisjonis – kell 13: väljasõiduistung Teabeametisse;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – väljasõiduistung Tartu Vanglasse;

probleemkomisjonis riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks – kell 12: maavalitsuste reformist tuleneva Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu arutelu, kutsutud rahandusministeeriumi, Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajad.

Sündmused

Kell 9 – riigikaitsekomisjoni ja õiguskomisjoni liikmed kohtuvad Iraagi parlamendi delegatsiooniga (ruum L262).

Kell 9 – probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks kohtub Läti demograafia komisjoniga.

Kell 10.30 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Ungari peaministri välispoliitika nõuniku József Czukoriga (ruum L253).

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut kohtub Moldova suursaadiku Inga Ionesii’ga.

Välislähetused

31. märts – 6. aprill
Rahvusvahelise Parlamentidevahelise Liidu (IPU) delegatsiooni esimees Helmen Kütt ning liikmed Toomas Kivimägi, Aivar Kokk ja Marika Tuus-Laul osalevad 136. IPU assambleel ja sellega seotud üritustel Bangladeshis.

4. – 9. aprill
Riigikogu liige Deniss Boroditš osaleb Eesti ja Aserbaidžaani valitsustevahelise komisjoniga kohtumisel Bakuus, Aserbaidžaanis.

5. – 7. aprill
Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi osaleb Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) 9. aastakoosolekul OECD Network of Parliamentary Budget Officials and Independent Fiscal Institutions Edinburghis, Šotimaal.

5. – 7. aprill
Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb julgeolekufoorumil Kyiv Security Forum Kiievis, Ukrainas ning julgeolekuseminaril European Security Union after Malta and Rome Berliinis, Saksamaal.

6. – 8. aprill
Majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk, keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ja rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer osalevad ELi majandus- ja keskkonnakomisjoni esimeeste kohtumisel Maltal.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside