Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Peaminister Kaja Kallase poliitiline avaldus seoses 2023. aasta riigieelarve seaduse eelnõu üleandmisega.

Teine lugemine – üks eelnõu:

Väliskomisjoni algatatud energiamajanduse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõuga (656 SE) soovitakse seada eesmärk, et 2030. aastaks toodetakse Eestis sama palju taastuvelektrit kui tarbitakse. Seni oli seatud eesmärgiks, et 2030. aastaks peab taastuvelekter moodustama elektrienergia kogutarbimisest vähemalt 40 protsenti. Eesmärgi täitmiseks on kavas 2024.–2025. aastal läbi viia täiendavad taastuvelektri vähempakkumised kokku vähemalt ühe teravatt-tunni mahus. Peale selle peaks eesmärgi saavutamisele kaasa aitama tuulikutasu rakendamine ja meretuuleparkide rajamise lubade kiirem menetlus. Samuti on eraldatud lisaraha elektrivõrkude kaasajastamiseks ning otsitakse võimalusi uute tootmisvõimsuste võrguga liitumise lihtsustamiseks.

Esimene lugemine – neli eelnõu:

Väliskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ muutmine“ eelnõu (672 OE) näeb ette arvata NATO PA Eesti delegatsiooni koosseisust välja delegatsiooni liikmed Ants Laaneots ja Andres Metsoja ning nimetada delegatsiooni liikmeks Mihhail Lotman. Samuti näeb eelnõu ette nimetada delegatsiooni juhiks Mati Raidma ja delegatsiooni senine juht Marko Šorin delegatsiooni liikmeks.

Väliskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ muutmine“ eelnõu (673 OE) näeb ette arvata OSCE PA Eesti delegatsiooni koosseisust välja delegatsiooni juht Mati Raidma, nimetada delegatsiooni asendusliige Sven Sester delegatsiooni juhiks ning Margit Sutrop asendusliikmeks.

Väliskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ muutmine“ eelnõu (674 OE) näeb ette nimetada Maria Jufereva-Skuratovski asemel ENPA PA Eesti delegatsiooni juhiks Eerik-Niiles Kross ning Maria Jufereva-Skuratovski delegatsiooni liikmeks. Delegatsiooni koosseisust arvatakse välja asendusliige Raivo Tamm ja Heiki Hepner nimetatakse asendusliikmeks. Delegatsiooni asendusliige Indrek Saar nimetatakse delegatsiooni liikmeks ja liige Urmas Reitelmann asendusliikmeks.

Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse teadus- ja tehnoloogiakoostöö kokkuleppe muutmise ja pikendamise protokolli ratifitseerimise seaduse eelnõuga (649 SE) ratifitseeritakse Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse teadus- ja tehnoloogiakoostöö kokkuleppe muutmise ja pikendamise protokoll. Protokolliga täiendati ja pikendati 2009. aastal jõustunud Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse teadus- ja tehnoloogiakoostöö kokkulepet kümne aasta võrra ning lisati kokkuleppesse uued koostöövõimalused.

Kell 14 – komisjonide istungid

kultuurikomisjonis – riiklikult tähtsatest kultuuriehitistest;

riigikaitsekomisjonis – kell 14.30: julgeolekuolukorra arengutest, kutsutud Kaitseministeeriumi valitsemisala esindajad.

Sündmused

Kell 9 – Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Andres Sutt kohtub videosilla vahendusel Bundestagi Balti sõprusrühma esimehe Alexander Graf Lambsdorffiga.

Kell 12 – Eesti-Iirimaa parlamendirühma liige Mati Raidma kohtub Iiri senaatori Gerard Craughwelliga.

Kell 14.15 – Eesti-Ukraina parlamendirühm kohtub Ukraina parlamendiliikmetega (O. Strandmani nõupidamisruum).

Kell 14.30 – Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtub Saue Päevakeskuse inimestega.

Kell 15.30 – Riigikogu liige Andres Sutt kõneleb Arenguseire Keskuse veebiseminaril „Kui kaugel on Eesti sihitud automaattoetuste kasutuselevõtust?“. Kava ja registreerumine siin.

Välislähetused

28.–29. september
Riigikogu liige Heidy Purga kohtub Euroopa Parlamendi liikmetega Brüsselis Belgias.

28.–30. september
Riigikogu liige Toomas Kivimägi tutvub Euroopa Parlamendi tööga ja kohtub Euroopa Parlamendi liikmetega Brüsselis Belgias.

28. september – 2. oktoober
Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Anti Poolamets on visiidil Kiievis Ukrainas.

29. september – 1. oktoober
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson esineb Kolme Mere Põlvkonna Vabaduse konverentsil Varssavis Poolas.

29. september – 3. oktoober
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Sven Sester osaleb OSCE PA organiseeritud Bosnia ja Hertsegoviina üldvalimiste vaatlemisel Sarajevos Bosnias ja Hertsegoviinas.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside