Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (340 SE) sätestab Maaeluministeeriumi haldusalasse ületoodud regionaalprogrammide alusel kohaliku elu edendamiseks toetuste andmise õiguslikud alused. Samuti ajakohastab ja täpsustab riigiabi, vähese tähtsusega abi ja muu toetuse andmisega seonduvaid aspekte. Regionaalprogrammide rakendamise ja riigiabi andmisega seotud muudatused puudutavad eelkõige rakendavate asutuste tegevust, see tähendab abi andjaid.

Eelnõu muudab ka tuulekaera tõrjeabinõude õiguslikke aluseid. Tuulekaer on kujunenud Eestis raskesti tõrjutavaks umbrohuks, mis võib levida kiiresti ning põhjustada olulist majanduslikku kahju tarbeviljapõldudel. Tuulekaera tõrjumine on tõhus, kui tõrjet tehakse kompleksselt kogu põllumajandussektoris. Kehtiv kord ei aita piisavalt kiiresti tuulekaera levikut piirata ning selle levik Eestis ei ole vähenenud. Raskesti tõrjutava umbrohu leviku efektiivsemaks tõkestamiseks kaotatakse põllumeeste bürokraatlikud kohustused teavitada tuulekaerast Põllumajandusametit ja koostada tuulekaera tõrjekava. Selle asemel saab ohtlikku umbrohtu asuda tõrjuma kohe, kui see põllule ilmub.

Sündmused

Kell 8.45 – Eesti-Prantsusmaa parlamendirühma ja väliskomisjoni kohtumine Prantsusmaa suursaadiku Claudia Delmas-Schereriga.

Kell 9.15 – Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtub noorte ettevõtjate ühingu EYES International töögrupiga.

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut ja sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt kohtuvad Euroopa Komisjoni voliniku Marianne Thysseniga (ruum L240).

Kell 10.45 riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso esineb Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilastele.

Kell 10.45  väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Palestiina missiooni juhi suursaadik Taissir Al Adjouriga (ruum L253).

Kell 11.30  Riigikogu esimees Eiki Nestor tervitab Gustav Adolfi Gümnaasiumi riigikaitse õpilasi pidulikul rongkäigul Kuberneri aias.

Kell 11.30  Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Tooma Vitsut kohtub Sloveenia suursaadiku Robert Krmeljiga (ruum L240).

Kell 11.45  Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Inglise Kolledži vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel (Inglise Kolledž).

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb Eesti Tänab 2017 riigivapi II klassi teenetemärgi vastuvõtul.

Kell 12.15  väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Ameerika Ühendriikide Riigikaitse Ülikooli Capstone kursuse juhi kindral (ret) Philip Breedlove’iga.

Kell 13.55  Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Reaalkooli vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel (Reaalkool).

Kell 15 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Armeenia suursaadiku Tigran Mkrtchyaniga (ruum L253).

Välislähetused

21. – 22. veebruar
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso on kohtumistel Rootsi kaitseministri ja parlamendi Rikstagi riigikaitsekomisjoni esimehega Stockholmis.

21. – 24. veebruar
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt ja delegatsiooni liige Jaanus Marrandi osalevad OSCE Parlamentaarse Assamblee talveistungil ja Alalise Komitee istungil Viinis, Austrias.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside