Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Riigikohtu liikme Kalev Saare ametivanne.

Esimesel lugemisel on Riigikohtu esimehe Villu Kõve esitatud Riigikogu otsuse „Juhan Sarve Riigikohtu liikmeks nimetamine“ eelnõu (102 OE).

Eelnõu näeb ette nimetada Juhan Sarv Riigikohtu liikmeks alates 3. veebruarist 2020.

Riigikohtu esimees põhjendab ettepanekut, et Juhan Sarv on kogenud ja tunnustatud jurist, kelle senine pikaajaline töökogemus Riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunikuna ning Tartu Ringkonnakohtu kohtunikuna võimaldab tal oluliselt panustada Riigikohtu töösse ja Eesti kriminaalõiguse edasiarendamisse.

Teisel lugemisel on Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2019/788 „Euroopa kodanikualgatuse kohta“ rakendamise seaduse eelnõu (74 SE).

Eelnõuga langetatakse kodanikualgatuse toetusavalduse allkirjastamise vanuse alammäära seniselt 18 aastalt 16 aastale. Kodanikualgatuse korraldajate rühmadele siseriiklikes küsimustes abistavaks siseriiklikuks kontaktpunktiks määratakse Siseministeerium.

Võrreldes kehtiva seadusega ei muudeta riigisiseseid valitsusasutusi, kes täidavad määrusest tulenevaid kohustusi seoses toetusallkirjade kontrollimisega ning toetusavalduse üksikssüsteemide vastavuse tõendamisega.

Kell 14 – komisjonide istungid

rahanduskomisjonis – kell 13: tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (106 SE); Riigikogu otsuse „Riigi 2018. aasta majandusaasta koondaruande kinnitamine“ eelnõu (77 OE); 2019. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (81 SE); alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (80 SE); rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ning riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (8 SE);

väliskomisjonis – kell 13: Eesti seisukohtadest 25. novembril Brüsselis toimuval välisasjade nõukogu (arenguministrid) istungil ning ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Singapuri Vabariigi vahelise investeeringute kaitse lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (104 SE), kutsutud välisminister Urmas Reinsalu;

Sündmus

Kell 15 – Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtub Püha Tooli uue suursaadiku piiskop Petar Rajičiga.

Välislähetused

18.–24. november
Eesti-Prantsusmaa parlamendirühma esimees Andres Sutt, aseesimees Hele Everaus ning liikmed Raimond Kaljulaid (19.–24.11), Toomas Kivimägi (19.–24.11) ja Sven Sester (19.–24.11) on visiidil Pariisis Prantsusmaal. Kaja Kallas (17.11.-20.11) on Euroopa Kübernädalal, Andres  Sutt ja Hele Everaus külastavad Euroopa Kübernädalat Rennesis (19.11).

18.–22. november
Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder ja Riigikogu liige Siim Kiisler (19.–21.) viibivad EPP kongressil Zagrebis Horvaatias.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside