Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Teine lugemine – üks eelnõu:

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (466 SE) näeb ette suurendada alates 1. jaanuarist 2023 pensioni baasosa ja rahvapensioni 20 euro võrra. Pensioni baasosa suurus on praegu 235 eurot. See on kõikidel pensionäridel võrdne, baasosale lisandub staažiosa, kindlustusosa ja ühendosa, mis on igal inimesel erinev sõltuvalt tema tööstaažist ja sissetuleku suurusest. Pärast 1.jaanuari 2023 baasosa suurendamist oleks 44-aastase staažiga pensioni suurus ca 611 eurot. Alates 1. aprillist 2021 on sama pika staažiga pensioni suurus 552,38 eurot. Rahvapensioni määr on praegu 255,18 eurot. Rahvapension on mõeldud inimestele, kel ei ole vanaduspensionieas piisavalt pensionistaaži (15 aastat).

Kell 14 – komisjonide istungid

keskkonnakomisjoni videoistungil – kollektiivsest pöördumisest „Üleskutse Sõrve looduskaitseala toetuseks Harju maakonnas“, istung on avalik, toimub veebiülekanne; arvamuse andmine Euroopa Liidu asjade komisjonile Eesti seisukohtadest taastuvenergia direktiivi kohta – COM(2021) 557; kollektiivsest pöördumisest „Hoiame Alutaguse loodust – toetame rahvuspargi laiendamist!“, kutsutud pöördumiste algatajad ja Keskkonnaministeeriumi esindajad;

väliskomisjoni videoistungil – kell 11.30: Eesti seisukohtadest 24. jaanuaril toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud välisminister Eva-Maria Liimets; seisukoha andmine Eesti seisukohtadele Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse, mis käsitleb üldiste tariifsete soodustuste kava kohaldamist, eelnõu kohta COM(2021) 579, kutsutud Välisministeeriumi esindaja.

  1. – 21. jaanuar
    Balti Assamblee (BA) Riigikogu delegatsiooni liige Anti Poolamets ning riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa, aseesimees Leo Kunnas ja komisjoni liige Mati Raidma osalevad BA julgeoleku- ja kaitsekomisjoni istungil Riias Lätis.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 6316356; 515 3903
e-post [email protected]   
päringud [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside