Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorra järgi on kolmandal lugemisel üks seaduseelnõu, lisaks arutab Riigikogu täiskogu uuesti Vabariigi Presidendi poolt väljakuulutamata jäetud käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Kolmandal lugemisel on maksukorralduse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (507 SE). Eelnõu eesmärk on kohtumenetlusest ja prokuratuuri lahenditest tulenevate riigi rahaliste nõuete haldamise kvaliteedi parandamine ja ühtlustamine. Samuti sellega kaasnevate kulude kokkuhoid.


Kell 14 – komisjonides istungid

majanduskomisjonis – Riigikontrolli aruande „Riigi osalusega äriühingute majandamise korraldus“ ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi töögrupi poolt koostatud aruteludokumendi „Ettepanekud Eesti Vabariigi äriühingute valitsemise korraldamiseks“ tutvustus ja arutelu;

väliskomisjonis – Eesti seisukohad 20. jaanuaril toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud välisministeeriumi esindaja; informatsioon peaministri välissuhtlemisest, kutsutud peaministri välisnõunik Märt Volmer;

riigieelarve kontrolli komisjonis – kell 8.30: Riigikontrolli kontrolliaruande „Kiire elanike arvu kasvuga valdade tegevus ebaseaduslike uusehitistega (järelaudit)“ tutvustus, kutsutud Riigikontrolli esindajad; Riigikontrolli kontrolliaruande „ Riigi põhimaanteede renoveerimine“ otsus (ruum L 263);


Välislähetused

14. – 16. jaanuar
Majanduskomisjoni aseesimees Urve Palo osaleb Briti saatkonna kutsel sotsiaalsete ettevõtete teemalisel õppereisil Edinburghis, Šotimaal.

16. – 19. jaanuar
Riigikogu maaelukomisjoni delegatsioon külastab Berliinis toimuvat rahvusvahelist toidu-, põllumajandus- ja aiandusmessi Internationale Grüne Woche 2014, mille partnerriigiks käesoleval aastal on Eesti. Messi raames toimub tavapäraselt ka suur toidu ja põllumajanduse foorum Global Forum for Food and Agriculture (GFFA). Lisaks nimetatud foorumil osalemisele ja kohtumistele messil on komisjoni delegatsioonil plaanis külastada Saksa parlamenti ning kohtuda Bundestagi toidu-, põllumajandus- ja tarbijakaitsekomisjoniga. Delegatsiooni kuuluvad maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva ja liikmed Aare Heinvee, Aivar Kokk, Kalev Kotkas, Tiina Lokk-Tramberg, Meelis Mälberg, Priit Sibul ja Ester Tuiksoo.

16. – 20. jaanuar
Riigikogu Eesti turismi ja kohaliku toidu toetusrühma esimees Imre Sooäär osaleb Berliinis toimuval rahvusvahelisel toidu-, põllumajandus- ja aiandusmessil International Grüne Woche 2014.

 

Tagasiside