Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Teine lugemine – üks eelnõu:

Valitsuse algatatud ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Singapuri Vabariigi vahelise investeeringute kaitse lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (104 SE) parandab investeerimiskliimat Euroopa Liidu liikmesriikide ja Singapuri vahel. Seletuskirjas märgitakse, et lepingust on kasu Eesti investoritele, sest see tagab investeeringute kaitse ja aitab lahendada vaidlusi. Lepinguga luuakse kaheastmeline investeerimiskohtu süsteem, mille eesmärgiks on tagada investoritele parem õiguskaitse ning menetleda nende vaidlusi kiiremini ja läbipaistvalt. Samuti tagab leping Singapuri investorite kaitse Eestis.

Lepingu eelnõu kiideti heaks valitsuse 4. oktoobri 2018 istungil. Eesti kirjutas lepingule alla 15. oktoobril 2018 Luksemburgis. EL ja Singapur kirjutasid lepingule alla 19. oktoobril 2018  Aasia-Euroopa tippkohtumisel Brüsselis. Leping jõustub pärast seda, kui kõik riigid on lepingu riigisiseste menetluste kohaselt ratifitseerinud.

Komisjonide istungid

rahanduskomisjonis – kell 13: kogumispensionide seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (kohustusliku kogumispensioni reform) eelnõu (108 SE) (Riigikogu konverentsisaal).

väliskomisjonis – kell 13: Eesti seisukohtadest 20. jaanuaril Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud Välisministeeriumi esindaja;

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 9: 5G sageduslubadest, kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut.

Sündmused

Kell 9 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Anneli Ott kohtub Rumeenia suursaadiku Daniela Mihaela Cămărășaniga.

Kell 10.15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Euroopa Komisjoni asepresidendi Dubravka Šuicaga.

Kell 14 – Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtub Rumeenia suursaadiku Daniela Mihaela Cămărăşaniga.

Kell 14.30 – Eesti-Rumeenia parlamendirühma esimees Erki Savisaar kohtub Rumeenia suursaadiku Daniela Michaela Camarasaniga.

Välislähetused

5.–19. jaanuar
Riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus osaleb Londonis koolitusel „Global Master of Arts Program Class 2019-2020 at Fletcher School“ ja kohtumistel Venemaa infokampaaniate teemal.

14.–19. jaanuar
Riigikogu liige Ivari Padar võtab delegatsiooni liikmena osa Vabariigi Presidendi ametlikust visiidist Tšiilisse.

16.–18. jaanuar
Maaelukomisjoni liige Merry Aart osaleb rahvusvahelisel põllumajandus-, toiduainete- ja aiandusmessil Internationale Grüne Woche 2020 ning selle raames toimuval ülemaailmsel toidu- ja põllumajandusfoorumil (GFFA) Berliinis Saksamaal.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside