Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorrapunktid, mis Riigikogu kolmapäevasel täiskogu istungil jäävad istungi tööaja lõppemise tõttu menetlemata, lisanduvad neljapäevase istungi päevakorra algusesse.

Esimene lugemine – neli eelnõu:

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud keeleseaduse muutmise seaduse eelnõu (1 SE) näeb ette tõsta keeleseaduse rikkumisega seotud trahvimääri ja täiendada seadust uute mõjutusvahenditega. Eelnõu järgi tõstetakse sunniraha määra asendustäitmisel seniselt 640 eurolt 25 000 eurole ning täiendava mõjutusvahendina äriühingute suhtes antakse võimalus süstemaatilise keeleseaduse rikkumise korral rakendada kohtu loal ärikeeldu.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (5 SE) näeb ette tõsta neljal järgneval aastal pensione lisaks indekseerimisele erakorraliselt 50 euro võrra.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõuga (7 SE) muudetakse seaduste 1. juulil kehtima hakkava redaktsiooni sätteid nii, et alates 1. juulist jääks kehtima haigushüvitiste maksmise kord, mille kohaselt on töötaja omavastutus vaid esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning Tervisekassa alates kuuendast päevast.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (15 SE) näeb ette kehtestada lesepensioni määramise võimalus isikule, kes on vanaduspensionieas ning kelle abikaasa, kellega isik on abielus olnud vähemalt kümme aastat, on vanaduspensioni ajaks surnud. Lesepension määratakse eluks ajaks ja võrdub surnud abikaasale arvutatud  riikliku pensioniga. Lesepensioni ei määrata, kui see on isiku enda riiklikust pensionist väiksem. Lesepensioni indekseeritakse ja tõstetakse erakorraliselt samadel alustel nagu vanaduspensioni. Lesepensioni taotlemise korra ja esitatavate dokumentide loetelu kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega.

Kell 14 – komisjonide istungid

majanduskomisjoni videoistungil – arvamuse andmine Euroopa Liidu asjade komisjonile kriitilise tähtsusega toorainete paketi eelnõu ja teatise kohta, kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Keskkonnaministeeriumi esindajad;

õiguskomisjonis kollektiivne pöördumine „Ei HHC kriminaliseerimisele“, kutsutud kollektiivse pöördumise koostajate, Justiitsministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi esindajad; vangistusseaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamise kavatsusest (alusetu ja pahatahtlik pöördumisõiguse kasutamine), kutsutud Justiitsministeeriumi esindaja; perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (207 SE).

Sündmused

Kell 9.15 – Riigikogu esimees Lauri Hussar kohtub Valgevene demokraatliku opositsiooni juhi Svjatlana Tsihhanovskajaga.

Kell 10.30 – Riigikogu esimees Lauri Hussar kohtub IMD ärikooli tippärijuhtide delegatsiooniga.

Kell 12.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Ukraina parlamendi delegatsiooniga.

Kell 12.30 – demokraatliku Valgevene toetusrühma esimees Urmas Reinsalu kohtub Valgevene demokraatliku opositsiooni juhi Svjatlana Tsihhanovskajaga (ruum L333).

Kell 14 – riigikaitsekomisjon kohtub Ukraina parlamendi delegatsiooniga.

Välislähetused

10. juuni – 2. juuli
Riigikogu liige Karmen Joller osaleb kõrgetasemelisel väärinfo-teemalisel koolitusel Seattle’is Ameerika Ühendriikides ning Iraani naisõiguslaste konverentsil Free Iran World Summit Pariisis Prantsusmaal.

14.–15. juuni
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb NATO idatiiva riikide seminaril Pariisis Prantsusmaal.

15.–17. juuni
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Timo Suslov osaleb BA presiidiumi ja Beneluxi Parlamentidevahelise Assamblee kohtumisel Brüsselis Belgias ning Beneluxi PA plenaaristungil Maastrichtis Hollandis.

15.–17. juuni
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Maria Jufereva-Skuratovski ja Anti Poolamets osalevad Eesti, Läti ja Leedu väliskomisjonide kohtumisel Siguldas Lätis.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside