Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – kevadistungjärgu viimane korraline täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (447 SE) eesmärk on loobuda 1990ndatel ja 2000ndate algul riigisektori madalate palkade kompenseerimiseks loodud eripensionidest kaitseväes, politseis, piirivalves ja prokuratuuris.

Seletuskirjas märgitakse, et muudatused jõustuksid eelnõu kohaselt 2020. aasta alguses. Eripensionid kaotatakse üleminekuperioodi jooksul ja õigused eripensionile säilivad neil, kes on teenistuses 2019. aasta 31. detsembril. Pärast 01.01.2020.a. teenistusse asuvatel isikutel õigust eripensionile ei teki. Muudatuste mõju on pikaajaline, pensionide määramine toimub veel kuni 30–40 aastat ning maksmine 70–80 aastat. Esialgu ei mõjuta muudatus pensionikulusid, kulude kasv hakkab vähenema 20–30 aasta pärast.

Sündmused

5 minutit pärast täiskogu istungi lõppu – Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi esindajad kingivad Riigikogu liikmetele A. H. Tammsaare „Tõe ja õiguse“ I osa uute illustratsioonidega uustrüki eksemplari (Toompea lossi kunstisaal).

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor ja aseesimees Enn Eesmaa teevad pressikonverentsil kokkuvõtte Riigikogu kevadistungjärgu tööst (ruum L240, valge saali kõrval).

Kell 12 – Riigikogu esimees Eiki Nestor peab kõne ja asetab Riigikogu nimel pärja juuniküüditamise mälestustseremoonial (Lindamägi).

Välislähetused

10. – 15. juuni
Riigikogu aseesimees Kalle Laanet ja kultuurikomisjoni aseesimees Laine Randjärv osalevad kultuuridiplomaatia projektis „Kõik armastavad Georgiat“ Thbilisis.

10. – 22. juuni
Riigikogu liige Mart Nutt osaleb Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames Eesti delegatsiooni juhina kohtumistel Bahamal, El Salvadoris, Haitil ja Jamaical.

14. – 17. juuni
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ja aseesimees Johannes Kert osalevad Beneluxi parlamendi suveistungi töös ning BA presiidiumi istungil Hollandis.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside