Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimene lugemine – 2 eelnõu:

Väliskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse “Riigikogu otsuse ˮEuroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamineˮ muutmine” eelnõu (553 OE) näeb ette arvata delegatsiooni koosseisust välja Andrei Novikov ja nimetada delegatsiooni liikmeks Tiit Terik.

Eesti Reformierakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (522 SE).

Kehtivate seaduste järgi ei saa kohalike omavalitsuste volikogude, Riigikogu, Euroopa Parlamendi valimistel kandideerida üksnes isik, kes on kuriteos süüdi mõistetud ja kannab reaalset vanglakaristust. Sealhulgas tingimisi vanglakaristus ja eelnev karistatus kandideerimist ei takista.

Eelnõu näeb ette lõpetata ebaeetiline olukord, kus süüdi mõistetud või kehtiva ametialase kuriteo karistusega isikul on võimalik kandideerida. Seletuskirjas märgitakse, et kandideerimisõiguse piiramine ohjeldab ja ennetab korruptsiooni. Ei ole mõistlik lasta inimest valitavasse võimuorganisse juhul, kui ta on varastanud või võtnud altkäemaksu. Paratamatult on üle Eesti ilmnenud juhtumeid, kus omavalitsuselt varastanud isik kandideerib uuesti.

Kell 14 – komisjonide istungid

kultuurikomisjonis – põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (519 SE); erakooliseaduse muutmise seaduse eelnõu (520 SE);

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 9: Tondiraba Spordikeskuse sisekontrollisüsteemi hindamise auditist, kutsutud Tallinna linnapea Taavi Aas ja endine abilinnapea Mihhail Kõlvart (ruum L332).

Sündmused

Kell 8.30 – riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme ja liige Johannes Kert kohtuvad NATO Sõjalise Komitee esimehe kindral Petr Paveliga.

Kell 9 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson esineb Balti-Prantsuse välis- ja julgeolekupoliitika seminaril.

Välislähetused

10. – 14. detsember
Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi (EISC) Eesti delegatsiooni esinaine Liisa Oviir osaleb Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) delegatsiooniga nelja Galileo FOC satelliidi stardi vaatlemisel Prantsuse Guajaana departemangus.

14. detsember
Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder osaleb Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei (EPP) esimeeste tippkohtumisel Brüsselis Belgias.

14. – 16. detsember
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ja liige Ants Laaneots osalevad ja esinevad rahvusvahelisel julgeolekuseminaril „International Security and NATO 2017“ Minskis Valgevenes.

14. – 16. detsember
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni esinaine Marianne Mikko osaleb ENPA büroo kohtumisel Pariisis Prantsusmaal.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside