Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimene lugemine – üks eelnõu:

Riigikaitsekomisjoni algatatud Riigikogu liikme staatuse seaduse § 19 muutmise seaduse eelnõu (121 SE).

Riigikogu XIII koosseisu volituste alguses jõustunud seadus sätestab, et julgeolekukontroll teostatakse iga saadiku suhtes, kes on määratud riigikaitsekomisjoni liikmeks. Kui riigikaitsekomisjoni liikmeks määratud Riigikogu liige ei läbi julgeolekukontrolli, määratakse tema asemele uus riigikaitsekomisjoni liige seaduses ettenähtud korras. Seega peab riigikaitsekomisjoni liige igal juhul läbima julgeolekukontrolli. Selle tähendus on laiem kui ainult salastatud välisteabele juurdepääsuõigus.

Tulenevalt eeltoodust seatakse riigikaitsekomisjoni liikmele kohustus esitada  julgeolekukontrolli läbiviimise eelduseks olevad dokumendid kahe kuu jooksul alates tema määramisest riigikaitsekomisjoni liikmeks. Kui saadik ei järgi eelnõus ettenähtud kahekuulist tähtaega, määratakse tema asemel uus riigikaitsekomisjoni liige seaduses ettenähtud korras.

Komisjonide istungid

põhiseaduskomisjonis – kell 12.15: arvamuse andmine riigikaitsekomisjonile riigikaitseseaduse eelnõu (112 SE) ja kriminaalmenetluse seadustiku, halduskohtumenetluse seadustiku ja karistusseadustiku ning teiste seadute muutmise seaduse (kriminaal-, väärteo- ja kohtumenetluse erisused erakorralise ja sõjaseisukorra ajal) eelnõu (114 SE) põhiseaduskomisjoni valdkonda puudutavate osade kohta, kutsutud riigikaitseõiguse revisjoni töörühma juht ja Justiitsministeeriumi esindaja;

sotsiaalkomisjonis – kell 11: ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (127 SE), kutsutud algataja esindaja, Ravimiameti ja Sotsiaalministeeriumi esindajad; ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (139 SE), kutsutud algataja esindaja ja Ravimiameti esindaja; ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (141 SE), kutsutud algataja esindaja ja Ravimiameti esindaja;

väliskomisjonis – kell 14: Eesti seisukohtadest 17. veebruaril Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud välisminister Urmas Reinsalu;

õiguskomisjonis – kell 12: äriseadustiku muutmise seaduse (osa võõrandamine) eelnõu (117 SE) ning äriseadustiku, tõestamisseaduse ja notari tasu seaduse muutmise seaduse eelnõu (101 SE), kutsutud Justiitsministeeriumi, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja ning advokaadibüroo Sorainen esindajad.

Sündmused

Kell 10.10 – Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtub Rootsi parlamendi Riksdagi esimehe Andreas Norléniga. Kohtumisest võtavad osa ka väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Eesti-Rootsi parlamendirühma esimees Yoko Alender.

Kell 11 – põhiseaduskomisjoni liige Oudekki Loone ning väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus osalevad Riksdagi esimehe Andreas Norléniga peetaval arutelul „Digitehnoloogia: meie demokraatia võimalused ja ohud“ (Riigikogu konverentsisaal).

Kell 12 – Riigikogu esimees Henn Põlluaas võtab erakonnalt Eestimaa Rohelised vastu petitsiooni „Ilutulestik ilma ohvriteta“.

Kell 12 – Eesti-Hiina parlamendirühm kohtub Huawei esindajatega (A. Rei nõupidamisruum).

Välislähetused

12.–13. veebruar
Riigikogu liige Riina Sikkut osaleb Saksa-Eesti e-tervise tulevikufoorumil (Deutsch-Estnisches Zukunftsforum e-health) Berliinis Saksamaal.

13.–14. veebruar
Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk osaleb Põhjamaade Investeerimispanga Kontrollikomitee istungil Helsingis Soomes.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside