Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Teine lugemine – 2 eelnõu:

Valitsuse algatatud riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse muutmise seaduse eelnõu (202 SE) loob eeldused salastatud välisteabe kaitse korraldamise ja kontrollimise üleandmiseks Kaitseministeeriumilt Teabeametile. Kaitseministeeriumi eesmärk on korraldada oma valitsemisala tegevused ümber nii, et võimalikult vähem asutusi teeks kattuvat tööd ning ministeerium vabaneks oma põhitegevusega mitte seotud ülesannetest.

Valitsuse algatatud ohvriabi seaduse muutmise seaduse eelnõuga (236 SE) täiendatakse vägivallaohvrite abistamise süsteemi, et tagada kannatanutele nende vajadustest lähtuv kaitse ja tugi ning täpsustada hüvitiste maksmist. Eelnõuga tagatakse naistevastase vägivalla ohvritele juurdepääs teenustele ja teenuste jätkusuutlik rahastamine, mille tõttu paraneb teenuste järjepidevus ja kvaliteet. Selliste spetsialiseeritud teenuste olemasolu ja jätkusuutlik pakkumine on ka eelduseks Istanbuli konventsiooniga liitumisel, kuid kehtivas seaduses puuduvad spetsiaalsed teenused naistevastase vägivalla ohvritele. Inimkaubanduse ohvrite abistamisel on eesmärk tagada ohvrite varajane tuvastamine ning abi mitte ainult kriminaalmenetluse ajal, vaid ka piisaval ajal enne kriminaalmenetlust, võimaldades seeläbi tõhusamat tuvastamist ja kurjategijate vastutusele võtmist. Seksuaalselt väärkoheldud alaealiste osas on eesmärk tagada ohvritele abi enne kuriteoteate esitamist ning vajaduse korral ka pärast kriminaalmenetluse algatamata jätmist.

Kell 14 – komisjonides istungid

kultuurikomisjonis – ülikooliseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (295 SE), kutsutud haridus- ja teadusminister Maris Lauri;

rahanduskomisjonis – kell 13: tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (302 SE); kindlustustegevuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (275 SE); investeerimisfondide seaduse eelnõu (297 SE); kohtumine Eesti Energia esindajatega; käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (276 SE); Eesti valitsuse ja Vietnami valitsuse vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu ja selle juurde kuuluva protokolli ratifitseerimise seadus (277 SE);

riigikaitsekomisjonis – kell 12: veeteede ameti külastamine, mereseire; politsei- ja piirivalveameti merevalvekeskuse külastamine;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 10.30: väljasõiduistung Ida-Virumaale, kohtumised Viru Vanglas ja Ida prefektuuris.

Sündmused

Kell 9 – Majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi osaleb rahvusvahelisel konverentsil Rail Baltic: Kus on äri? (KUMU auditoorium).

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder osaleb Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee istungil.

Kell 14 – Riigikogu esimees Eiki Nestor peab kõne selge sõnumi auhinnagalal (Energia Avastuskeskus).

Kell 15 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Euroopa Inimõiguste Kohtu presidendi Guido Raimondiga.

Kell 15 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder kohtub Saksa parlamendi Bundestagi stipendiumi (Internationales Parlaments Stipendium) valikkomisjoniga.

Kell 18 – Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb ettevõtluskonkursi Eesti Parimad Ettevõtted 2016 auhinnagalal (Kultuurikatel).

Välislähetused

9. – 14. oktoober
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni esimees Marianne Mikko ning liikmed Eerik-Niiles Kross, Andres Herkel (9.-13.10) ja Mailis Reps (9-13.10) osalevad ENPA sügisistungil Strasbourgis, Prantsusmaal.

10. – 13. oktoober
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling peab digipoliitika teemalisel kohtumisel kõne sõidujagamise reguleerimise kogemusest Berliinis ning osaleb ELi tuleviku teemalisel ümarlaual Brüsselis.

12. – 18. oktoober
Riigikogu Eesti turismi ja kohaliku toidu toetusrühma esimees Imre Sooäär tutvustab Eesti toidukultuuri New Yorgi toidufestivalil ning osaleb kohtumistel seoses EV100 ettevalmistustega.

13. – 14. oktoober
Väliskomisjoni töövisiit Soome. Delegatsiooni kuuluvad väliskomisjoni esimees Sven Mikser, aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed Juhan Parts, Henn Põlluaas, Keit Pentus-Rosimannus ning Anne Sulling.

13. – 14. oktoober
Riigikogu liige Yoko Alender esineb peaminister Taavi Rõivase ametliku Taani visiidi raames korraldatud üritusel disaini rollist majanduses ning disainipoliitika kujundamisest “Panel Debate with the Prime Minister of Estonia Danes – the happiest people on earth – has design something to do with it?” Kopenhaagenis, Taanis.

13. – 18. oktoober
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Mart Nutt ja Mati Raidma osalevad Montenegro parlamendivalimiste vaatlemisel OSCE Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni koosseisus Podgoricas, Montenegros.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside