Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Eesti Panga 2023. aasta aruanne. Ettekande teeb Eesti Panga president Madis Müller.

Finantsinspektsiooni 2023. aasta aruanne. Ettekande teeb Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Esimene lugemine – kaks eelnõu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Sündimuse kasvatamise meetmete väljatöötamisest“ eelnõuga (208 OE) soovitakse teha valitsusele ettepanek töötada välja ja esitada Riigikogule seaduste eelnõud, et luua keskkond, mis toetab sündimuse kasvu Eestis.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele sisekaitsereservi loomise kohta Siseministeeriumi valitsemisalas“ eelnõu (275 OE) eesmärk on teha valitsusele ettepanek luua Siseministeeriumi valitsemisalas sisekaitsereserv, et Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet suudaks oma riigikaitseülesandeid täita ka kriisi- ja sõjaajal.

Komisjonide istungid

Majanduskomisjonis – 10 minutit pärast täiskogu istungi lõppu: Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni asutamiskonventsiooni ja selle juurde kuuluva finantsprotokolli ning eesõiguste ja puutumatuse protokolliga ühinemise seaduse eelnõu (451 SE), kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja;

rahanduskomisjonis – kell 9: 2024. aasta lisaeelarve eelnõu (456 SE).

Sündmused

Kell 8.30 – keskkonnakomisjoni liikmed osalevad ürituste sarja „Kliimakohv“ arutelul „Süsinikueelarve: miks see oluline on ja kuidas seda arvutada?“. Esineb Tallinna Tehnikaülikooli nooremteadur Janika Laht, Kliimaministeeriumi tellitud Eesti süsinikueelarve uuringu põhiautor (Riigikogu kohvik).

Kell 9 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Aserbaidžaani asevälisministri Fariz Rzayeviga.

Kell 9.15 – riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas ja komisjoni liige Peeter Tali kohtuvad Šveitsi Kaitseväe juhataja kindralleitnant Thomas Süssliga. Kohtumisel osaleb Šveitsi suursaadik Eestis Martin Xavier Michelet.

Kell 11.15 – Riigikogu esimees Lauri Hussar kohtub ametist lahkuva Hollandi suursaadiku Özlem Caneliga.

Kell 14 – Riigikogu juhatus annab pressikonverentsi. Riigikogu esimees Lauri Hussar ning aseesimehed Toomas Kivimägi ja Jüri Ratas teevad kokkuvõtteid Riigikogu kevadistungjärgu tööst. Pressikonverentsist on veebiülekanne (O. Strandmani nõupidamisruum).

Välislähetused

11.–15. juuni
Riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu on visiidil Washingtonis Ameerika Ühendriikides.

13.–16. juuni
Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühma esimees Eduard Odinets osaleb Baltic Pride’il Riias Lätis.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside