Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on: valitsuse algatatud raamatupidamise seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (65 SE). Eelnõu kaasajastab arvestusala õigusraamistikku ning viib selle kooskõlla Euroopa Liidu õigusega. Olulisemate teemadena käsitletakse eelnõus mikro- ja väikeettevõtja majandusaasta aruande lihtsustamist, mikro- ja väikeettevõtja ning keskmise suurusega ja suurettevõtja määratlemise kriteeriume.

Teisel lugemisel on: valitsuse algatatud avaliku teabe seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (71 SE). Eelnõu peamine eesmärk on jõustada Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv avaliku sektori valduses oleva teabe taaskasutamise kohta. Lisaks soovitakse lahendada praktilised kitsaskohad, mis on tekkinud nii teabevaldajatel kui ka järelevalve teostajatel avaliku teabe seaduse nõuete täitmise üle järelevalve teostamisel.

Kell 14 – komisjonide istungid

kultuurikomisjonis – Euroopa Liidu liikmesriigist ebaseaduslikult väljaviidud kultuuriväärtuste tagastamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (117 SE); põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning erakooliseaduse muutmise seaduse eelnõu (140 SE), kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi esindajad.

õiguskomisjonis – 15 minutit pärast Riigikogu täiskogu istungit: kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõu (114 SE), kutsutud justiitsministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 8 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liikmed kohtuvad Suurbritannia välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna peadirektor Richard Woodi ja suursaadik Christopher Bruce Holtbyga.

Kell 10.15 – Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon kohtuvad Ungari välisministri Péter Szijjártóga.

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder osaleb Eesti Olümpiakomitee esindajatekogu istungil.

Kell 11.15 – väliskomisjon kohtub Uus-Meremaa erisaadiku Jim McClay`ga (L251).

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on jõulueelsel kohtumisel Põhja-Tallinna sotsiaalkeskuses ja kell 14 Lasnamäe sotsiaalkeskuses.

Välislähetused

10. – 13. detsember

Kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must osaleb Balti Assamblee presiidiumi istungil ja GUAM (Gruusia, Ukraina, Armeenia ja Moldova) Parlamentaarse Assamblee 8. istungjärgul Kiievis.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside