Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis osalevad valitsuse liikmetest peaminister Taavi Rõivas, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ja keskkonnaminister Marko Pomerants.

Küsimused peaminister Taavi Rõivasele puudutavad maksuerisuste kaotamist, piirivalve olukorda ja väljakutseid ning laste toetamist. Küsimused peaministrile puudutavad ka Eesti valmisolekut tsiviilelanikkonna kaitsel, Eesti osalust Vahemerel toimuvatel ühisoperatsioonidel ning Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelise piirilepingu sõlmimist.

Küsimused haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile puudutavad erakoolide, hariduse ning kõrghariduse ja teaduse rahastamist.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsile esitavad Riigikogu liikmed küsimusi maardlas oleva maaüksuse kasutusvõimaluste leevendamise kohta, looduskaitseala haldamise ning koostöö kohta ametnikega.

Küsimuste esitamiseks registreerus 12 Riigikogu liiget.

Kell 14 – täiskogu istung:

Riigikogu istungi päevakorras on Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel valimisea langetamiseks eelnõu (703 SE) seadusena vastuvõtmine. Eelnõu jõustamiseks seadusena peab selle heaks kiitma kaks järjestikust Riigikogu. Eelmine Riigikogu kiitis eelnõu heaks 11. veebruaril. Seaduse vastuvõtmisel saaksid järgmistel kohalikel valimistel 2017. aastal oma hääle anda ka 16- ja 17-aastased noored.

Esimesel lugemisel on kindlustustegevuse seaduse eelnõu (8 SE). Uus seadus tagab kindlustusvahendajate teenuse ühtlasema taseme ja kliendi huvidest lähtuva tegutsemise. Uue seadusega lahendatakse 2004. aastast kehtiva seaduse rakendamisel ilmnenud puudused.

Sündmused:

Kell 8.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Eesti-Soome parlamendirühma kohtumisel Soome suursaadiku Kirsti Narineniga  (Kohtu 4).

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Kanada suursaadiku Alain Hausseriga.

Kell 11.15 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder kohtub Mulgi Kultuuri Instituudi, Mulgimaa toetusrühma ja Mulgimaa vallavanematega (ruumis L241).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside