Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 12 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele on vastamas peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning keskkonnaminister Rene Kokk.

Peaminister Jüri Ratas vastab küsimustele Mart Helme, riigi eelarvestrateegia, usalduse, riigijuhtimise, initsiatiivi, valitsusliikmete ametisse sobivuse, valitsusjuhi rolli, Eesti suundumuste, ühiskonna sidususe, EKRE retoorika ning riikliku julgeoleku kohta.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas vastab küsimusele eelarvestrateegia investeeringute kohta.

Kell 14 – täiskogu istung

Esimene lugemine – üks eelnõu:

Väliskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ eelnõu (16 OE) näeb ette moodustada Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad järgmised Riigikogu liikmed: delegatsiooni juht Maria Jufereva-Skuratovski, liikmed Eerik-Niiles Kross ja Jaak Madison ning asendusliikmed Indrek Saar ja Raivo Tamm.

Seletuskirjas märgitakse, et Eestil, kui Euroopa Nõukogu täisliikmel, on vastavalt organisatsiooni põhikirja artiklile 26 õigus moodustada parlamentaarse assamblee kolmeliikmeline delegatsioon. Delegatsiooni liikmete arv on proportsionaalne rahvaarvuga. Samuti on õigus määrata vajadusel kuni kolm asendusliiget. Delegatsioon moodustatakse arvestades poliitiliste jõudude ning meeste ja naiste proportsionaalset esindatust Riigikogus. Delegatsiooni asendusliikmetel on õigus osaleda kõikidel assamblee täiskogu ja komiteede istungitel. Hääletamistel on Eesti delegatsioonil kolm häält.

ENPA täiskogu käib koos neli korda aastas – jaanuaris, aprillis, juunis ja septembris. Olulisemad dokumendid on õiguslikult siduvad kokkulepped ja konventsioonid ning soovitused liikmesriikide valitsustele põhilistes ühiskonnaküsimustes. Assamblee ametlikud töökeeled on inglise ja prantsuse keel. Juhtivkomisjoniks määrati väliskomisjon.

Sündmused

Kell 11 – Riigikogu Toimetiste uue numbri esitlus. Ajakiri keskendub fookusteemana Eesti riigireformile. Riigireformi teemalises vestlusringis osalevad Riigireformi SA nõukogu liige  Raivo Vare, Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing ja Riigkontrolli audiitor Eva-Maria Asari, vestlusringi juhib ajakirja peatoimetaja Mart Raudsaar, esitlus on avalik, toimub veebiülekanne (Toompea lossi kunstisaal).

Kell 18 – Eesti-Hiina parlamendirühma liikmed kohtuvad Hiina suursaadiku Li Chaoga (Hiina saatkond).

Välislähetused

3. – 7. juuni
Riigikogu liige Signe Kivi tutvub ühiskondlike hoonete planeerimisega Manchesteris, Liverpoolis ja Birminghamis Suurbritannias.

4. – 5. juuni
Riigikogu esimees Henn Põlluaas osaleb Kesk- ja Ida-Euroopa parlamendispiikrite 4. tippkohtumisel Varssavis Poolas.

4. – 6. juuni
Riigikogu liige Helle-Moonika Helme osaleb Jeruusalemmas Iisraeli Parlamendi korraldataval kohtumisel (Jerusalem Prayer Breakfast) eri riikide kristlike valitsusjuhtide ja poliitiliste liidritega.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
tel 631 6456; 58 213 309
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside