Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 12 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele vastavad infotunnis peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Kaja Kallas vastab küsimustele Rahvusooper Estonia, valitsusliidu leppe, ERJK tugevdamise, energeetika, julgeoleku, välispoliitilise olukorra, rahva tervise, erakondade rahastamise läbipaistvuse, põlevkivi tootmisest väljumise, õigusriigi ja koalitsioonileppe kohta.

Jaak Aab vastab küsimusele omanike õiguste kaitse kohta.

Tanel Kiik vastab küsimustele COVID-19 vaktsineerimise, kroonviiruse pandeemiaga seotud olukorra ning kriisist väljumise aja ja prognooside kohta.

Kell 14 – Riigikogu kaugosalusega istung

Riigikogu asendusliikmete ametivanne.

Teine lugemine – üks eelnõu:

Valitsuse algatatud käibemaksuseaduse ja tolliseaduse muutmise seaduse eelnõuga (239 SE) võetakse üle ELi käibemaksudirektiivi muudatused, millega muutub liikmesriikide vahelise e-kaubanduse maksustamine ja kaob kuni 22 euro väärtusega väikesaadetiste impordile kehtestatud maksuvabastus.

Eelnõuga sätestatakse käibemaksuseaduses teenuse, ühendusesisese kaugmüügi ja internetipõhise kauplemiskoha kaudu kauba võõrandamise käibemaksuga maksustamise erikord, ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügi erikord ja imporditud kauba eest käibemaksu deklareerimise ja tasumise erikord. Erikordadega laiendatakse alates 2015. aasta 1. jaanuarist elektroonilise side teenustele ja elektrooniliselt osutatavatele teenustele kehtivat korda ka teistele teenustele, mille käibe tekkimise koht on teises liikmesriigis ning ühendusesisesele kaugmüügile ning kehtestatakse sarnane erikord ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügile.

Samuti lihtsustatakse käibemaksukohustuse täitmist väikesaadetiste importimisel, millele ei rakendata ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügi erikorda. Muudatusega kaotatakse kehtivad ühendusesisese kaugmüügi künnised ja ühendusesisesele kaupade kaugmüügile kehtestatakse EL ülene ühtne teises riigis maksukohustuse tekkimise künnis 10000 eurot. Samuti kaotatakse ühendusevälisest riigist imporditud väikese väärtusega kaupade (kuni 22 eurot) maksuvabastus. Lisaks nähakse ette eraldi sätted selliste isikute kohta, kes teevad kaupade kaugmüügi võimalikuks internetipõhiste kauplemiskohtade kaudu.

Kavandatava tolliseaduse muudatusega täpsustatakse õigusselguse huvides  keelatud ja piirangutega seotud kaupade Eestisse sisseveo ja Eestist väljaveo nõuete täitmise kontrollimiseks vajalike andmete esitamist.

Komisjoni istung

keskkonnakomisjoni erakorralisel istungil – 5 minutit pärast täiskogu istungi lõppu: komisjoni tööst.

Sündmused

Kell 15.30 – Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Sven Sester osaleb assamblee Call for Action töörühma videokohtumisel.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni esimees Maria Jufereva-Skuratovski, liikmed Eerik-Niiles Kross ja Urmas Reitelmann ning asendusliikmed Raimond Kaljulaid, Raivo Tamm ja Vilja Toomast osalevad videosilla vahendusel ENPA osaistungi töös.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside