Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis osalevad valitsuse liikmetest tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski peaministri ülesannetes, keskkonnaminister Marko Pomerants ja maaeluminister Urmas Kruuse.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski peaministri ülesannetes vastab küsimustele alampalgast, immigratsioonist, koalitsioonileppest ja riigieelarvest. Veel puudutavad talle esitatud küsimused ennetustegvuste ja raviteenuste rahastamise tasakaalu ning valitsuse tegevusprogrammi.

Keskkonnaministrile esitatud küsimused puudutavad keskkonnateadlikkuse tõstmist ministeeriumi haldusalas ning muinsuskaitseobjekte kui keskkonnaobjekte.

Maaeluminister vastab põllumeeste toetuste ja piimatoodete ekspordiga seotud küsimustele.

Kell 14 – täiskogu istung

Täiskogu istung jätkub teisipäeval istungi tööaja lõppemise tõttu pooleli jäänud eelnõu aruteluga. Istungi päevakorras on kolme eelnõu esimene lugemine ja ühe eelnõu kolmas lugemine.

  1. Eesti Keskerakonna fraktsiooni liikmete algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse Vabariigi Presidendi valimiskorra muutmiseks eelnõu (18 SE) näeb ette presidendi otsevalmist.
  2. Esimesel lugemisel on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Immigratsiooni kohta“ eelnõu (53 OE), mis näeb ette, et valitsus esitaks kõik põgenike teemat puudutavad küsimused Riigikogule arutamiseks ning otsustamiseks.
  3. Kolmandal lugemisel on vabariigi valitsuse algatatud kollektiivse töötüli lahendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (52 SE), millega pikendatakse toetusstreigist etteteatamise tähtaega kolmest tööpäevast viie tööpäevani.
  4. Esimesel lugemisel on valitsuse algatatud okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse ja ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (61 SE), millega kehtestatakse alates 2016. aastast tervise taastamise toetuse ja sõidusoodustuse asemel represseeritu toetus, mille suurus on 192 eurot kalendriaastas ning mille taotlemiseks ei nõuta kuludokumentide esitamist.

Komisjonides

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 10: algatatud teemade arutelu ning edasise tegevuse otsustamine (ruum L 263).

Välislähetused

22. – 24. september
Riigikogu liige Helmen Kütt osaleb Euroopa Avaliku Sektori Liidu (EPSU) sotsiaal-ja tervishoiu rühma koosolekul Brüsselis.
23. – 25. september
Riigikogu liige Rainer Vakra osaleb OPECST ja EPTA korraldataval konverentsil Prantsusmaa parlamendis Pariisis.
23. – 25. september
Riigikogu liige Olga Ivanova osaleb Euraasia Naiste Foorumil, Peterburis.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside