Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele on vastamas peaminister Jüri Ratas, sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja välisminister Sven Mikser.

Peaminister Jüri Ratas vastab küsimustele valitsuse tegevuse, ministri pädevuse piiride, tsiviilkaitse olukorra ja selle arendamise plaanide ning riigi eelarvestrateegia ja majanduse seisu kohta.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastab küsimusele puudega laste perede toimetuleku toetamise kohta.

Välisminister Sven Mikser vastab küsimustele keemiarelva kasutamise lõpetamise kohta ning põllumajandusettevõtjate olukorra kohta Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Kell 14 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud pankrotiseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (575 SE).

Eelnõu eesmärk on teha töötaja jaoks lihtsamaks Töötukassalt hüvitise saamine, kui tööandja osutub maksejõuetuks. Samuti tahetakse eelnõuga tagada õigusselgus ajutise halduri ja pankrotihalduri tasu väljamaksmise ajas ja arvestamise metoodikas.

Teine lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu (590 SE) võtab välismaalaste seadusega üle Euroopa Liidu õpi- ja teadusrände direktiivi, mis lihtsustab kolmandatest riikidest pärit teadlaste ja üliõpilaste liikumist Euroopa Liidus. Direktiivi ülevõtmise tähtaeg on 23. mai 2018.

Kolmandest riikidest pärit teadlased ja üliõpilased saavad hakata liikuma EL liikmesriikides, ilma et nad peaksid taotlema vastuvõtva liikmesriigi elamisluba. Kehtiva seaduse kohaselt võib teisest Schengeni riigist saadud elamisloa või viisaga Eestis viibida kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Edaspidi võivad teadustöö tegijad Eestis viibida teiselt liikmesriigilt saadud viisa või elamisloa kehtivusaja lõpuni ning üliõpilased võivad selle loa alusel õppida Eesti kõrgkoolis kuni 360 päeva. Samuti tehakse muudatus, mis lubab teadlastel, üliõpilastel ja õppejõududel pärast elamisloa kehtivusaja lõppu viibida Eestis senise 183 päeva asemel 270 päeva, et siin töötada või asutada ettevõte.

Direktiivist tulenevalt sätestatakse kolmandest riikidest pärit lapsehoidja-koduabilise Eestisse lubamise ja elamise tingimused. Muudatuste kohaselt võimaldatakse registreerida Eestis lühiajaline töötamine kuni üheksaks kuuks või taotleda tähtajalist elamisluba töötamiseks kuni üheks aastaks lapsehoidja-koduabilisena välismaalasel, kes soovib tulla Eestisse keeleoskuse parandamiseks ja eesti kultuuriga tutvumiseks. Lapsehoidja-koduabilise tööde maht ei tohi ületada 25 tundi nädalas ning üks päev nädalas peab olema töökohustusest vaba.

Komisjoni istung

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 9: ülevaade avaliku valitsemise uuringu vahetulemustest, kutsutud Arenguseire Keskuse ja Praxise esindajad.

Sündmused

Kell 10 – Riigikogu aseesimees Kalle Laanet kohtub Itaalia suursaadiku Filippo Formicaga.

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Kalle Laanet tutvustab Riigikogu tööd Kuressaare Gümnaasiumi õpilastele.

Kell 15.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Austraalia suursaadiku Kerin Ann Burns Ayyalarajuga.

Välislähetused

14. – 18. aprill
Majanduskomisjoni esimees Sven Sester ja rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer osalevad Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) korraldataval Globaalsel Parlamentaarsel Konverentsil Washingtonis Ameerika Ühendriikides.

16. – 19. aprill
Riigikogu liige Johannes Kert osaleb Rheinland-Pflatzi liidumaa Maapäeva presidendi kutsel visiidil Saksamaal.

17. – 19. aprill
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso osaleb NATO idapoolsete riikide (B9) spiikrite kohtumisel Bukarestis Rumeenias.

17. – 19. aprill
Riigikogu liikmed Kalle Palling ja Heidy Purga osalevad seminaril “A European Liberal Leadership after 2019” Stockholmis Rootsis.

18. – 19. aprill
Riigikogu liige Barbi Pilvre osaleb vägivallavastasel seminaridel Rootsi parlamendis Stockholmis ja Uppsalas.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside