Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis osalevad valitsuse liikmetest peaminister Taavi Rõivas, kultuuriminister Indrek Saar ja sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Küsimused peaministrile puudutavad Eesti põllumajanduse ja põllumeeste olukorda ning nende toetamist, ministrite töökultuuri, pagulaskriisi, riigieelarvet, valitsuskabineti koosseisu ja peaministri rolli.

Sotsiaalminister Margus Tsahkna vastab küsimustele, mis puudutavad töövõimereformi, omastehooldajaid ja abivahendeid. Samuti vastab ta pagulaste vastuvõttu puudutavatele küsimustele.

Kultuuriminister Indrek Saar vastab kultuuritöötajate palgaga seotud küsimustele.

Kell 14 – täiskogu istung

Teine lugemine – 1 eelnõu: kollektiivse töötüli lahendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (52 SE). Eelnõuga tehtavad muudatused puudutavad toetusstreigist etteteatamise tähtaega ning riikliku lepitaja institutsiooniga seonduvaid sätteid, et lahendada olukord, kus riiklikku lepitajat ei ole võimalik ametisse nimetada. Eelnõu kohaselt pikendatakse toetusstreigist etteteatamise tähtaega kolmest tööpäevast viie tööpäevani.

Sündmused

Kell 12 – kultuurikomisjon kohtub Soome parlamendi haridus- ja kultuurikomisjoniga (konverentsisaal).

Kell 12.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor avab akvarellist Rein Mägeri näituse Riigikogu kunstisaalis.

Välislähetused

13. – 19. september
Riigikogu liige Mati Raidma osaleb ÜRO humanitaarabi koordineerimise ameti poolt korraldataval ÜRO kriiside hindamise- ja koordineerimismeeskonna treeningkursusel Baris, Itaalias.

14. – 19. september
Riigikogu liikmed Mart Nutt ja Külliki Kübarsepp osalevad Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee sügisistungil ja alalise komitee töös Mongoolias.

15. – 17. september
Majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi ning liikmed Ken-Marti Vaher, Jaanus Marrandi, Erki Savisaar ja Mihhail Korb külastavad Milanos Expo 2015 maailmanäitust ja kohtuvad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindajatega.

15. – 17. september
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling kohtub Itaalia parlamendi ELi asjade komisjoni esimehe, ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHCR) Vahemere regiooni esindaja ja Itaalia siseministeeriumi esindajaga Roomas ning osaleb majanduskomisjoni visiidil Expo 2015 maailmanäitusele Milanos.

15. – 17. september
Riigikogu liige Mark Soosaar osaleb Läänemere riikide kultuurikonverentsil Gdanskis, Poolas.

15. – 17. september
Sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldatud õppereisil Brüsselisse, kus toimuvad kohtumised Eesti esinduses ja Euroopa institutsioonides töötavate Eesti esindajatega Euroopa ees seisvate väljakutsete teemal.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside