Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 12 – infotund

Infotunnis osalevad peaminister Kaja Kallas, justiitsminister Kalle Laanet ja välisminister Margus Tsahkna.

Peaminister vastab Riigikogu liikmete küsimustele õigusriigi, Macroniga räägitu, kodumaise toidutööstuse oleviku ja tuleviku väljakutsete, Kaitseväe osalemise kohta Ukraina sõjas, omavalitsuste rahastamise reformi, automaksu ja meeleavalduse, valitsuse majanduspoliitika ning julgeoleku kohta. Justiitsminister vastab küsimustele, mis käsitlevad õigusriiki ning prokuratuuri sõltumatust, tegevuse seaduslikkust ja järelevalvet.

Kell 14 – täiskogu istung

Esimene lugemine – kolm eelnõu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele toiduainete ja ravimite käibemaksu langetamiseks viiele protsendile“ eelnõuga (272 OE) tehakse valitsusele ettepanek langetada toidukaupade (välja arvatud alkohol) ning ravimite käibemaks viiele protsendile.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele eesti rahva sündivuse suurendamiseks“ eelnõuga (283 OE) tehakse valitsusele ettepanek koostada ja esitada Riigikogule meetmete pakett, mis tagaks eesti rahva sündivuse suurenemise taastetasemeni.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele koostada kuni 2045. aastani ulatuv terviklik riigikaitse arenguvisioon ja sellest lähtuv uus erakorraline riigikaitse arengukava kuni aastani 2034“ eelnõuga (322 OE) tehakse valitsusele ettepanek koostada terviklik riigikaitse arenguvisioon aastani 2045 ning sellest lähtuv uus erakorraline riigikaitse arengukava aastani 2034. Eelnõu seletuskirjas osutatakse, et riigikaitse arengud peavad vastama kaasaegse sõja vajadustele ning arvestama agressiivsest naaberriigist lähtuva ohuga. Tuuakse välja, et sõjalises riigikaitses on vaja võimekusi arendada planeeritult ja senisest kordi suuremas mahus. Seejuures rõhutatakse mehitamata süsteemide rakendamise vajalikkust.

Päevakorras olevate otsuse eelnõude vastuvõtmiseks on vajalik Riigikogu koosseisu häälteenamus.

Komisjoni istung

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni videoistungil – kell 8.30: Riigikontrolli kontrolliaruandest, kutsutud Riigikontrolli esindajad.

Sündmus

Kell 11.15 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Columbia Ülikooli esindajatega.

Välislähetused

3.–14. märts
Riigikogu Eesti-Taiwani toetusrühma esimees Kristo Enn Vaga on visiidil Taipeis Taiwanis.

10.–15. märts
Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross kuulab ÜRO julgeolekunõukogu istungit ja kohtub ÜRO esindajatega New Yorgis ja Washingtonis Ameerika Ühendriikides.

11.–13. märts
Riigikaitsekomisjoni liige Raimond Kaljulaid osaleb Baltimaade ja Saksamaa kaitse- ja julgeolekupoliitika seminaril Berliinis Saksamaal.

12.–15. märts
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta (13.–15. märts) ning riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu osalevad kaitse- ja strateegiafoorumil Pariisis Prantsusmaal.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside