Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis osalevad peaminister Taavi Rõivas, keskkonnaminister Marko Pomerants ning majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Valitsusjuhile esitatavad küsimused on seotud Eesti seisukohtade kujundamisega okupatsioonikahjude nõudmisel Venemaalt, välisministri tegevusega, Euroopa Kontrollikoja kandidaadiga, riigireformiga ja lennundusega.

Majandus- ja taristuministrile suunatud küsimused puudutavad Eesti majanduse edendamist ning korteriühistute, sooja- ja elektritootjate vahelisi lepinguid.

Keskkonnaministrile esitatud küsimused on seotud kaevandamisega ja jäätmete kui teisese toorainega.

Kell 14 – täiskogu istung

Riigikogu istungi päevakorras on kahe eelnõu esimene lugemine.

Esimesel lugemisel on: Valitsuse algatatud raudteeseaduse muutmise seaduse eelnõu (129 SE). Eelnõuga võetakse üle Euroopa Liidu direktiivid, mis reguleerivad EL-i ülese raudteepiirkonna loomist ning vedurijuhtide sertifitseerimist. Muudatused muudavad raudteeturu läbipaistvamaks ja tõhustavad koostööd. Eelnõuga täpsustatakse vedurijuhtide perioodilise vahekontrolli nõudeid, mille kohaselt peab kontrollima ka keeleoskust, kui raudteeinfrastruktuuri-ettevõtja poolt raudteel kasutamiseks määratud keel ei ole vedurijuhi emakeel. Keeleoskus on oluline, et vedurijuht ja dispetšer saaksid teineteisest kindlasti aru, vastasel juhul võivad arusaamatuste tõttu tekkida ohtlikud olukorrad.

Valitsuse algatatud looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (155 SE). eelnõu muudab seaduse võõrliike käsitlevaid sätteid. Rakendatakse Euroopa Liidu õigusest tulenevaid reegleid, et vältida looduslikku tasakaalu ohustavate liikide sissetoomist. Keskkonnaamet määratakse Eestis asutuseks, kellel on õigus välja anda lubasid võõrliikide pidamiseks, aretamiseks või kasutamiseks, samuti impordiks, nende vedamiseks ja transiidiks. Keskkonnaamet tegeleb sarnaste ülesannetega ka praegu. Eelnõu näeb ka ette suurendada võõrliikide kasutamisnõuete rikkumise eest juriidiliste isikute trahvimäära 32 000 euroni. Käesoleval ajal kehtib kümme korda väiksem trahvimäär 3200 eurot.

Komisjonides

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 10: Riigikontrolli ülevaate tutvustus, kutsutud Riigikontrolli esindajad.

Sündmused

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Leedu Vabariigi suursaadik Neilas Tankevičius avavad Toompea lossis Leedu saatkonna korraldatud fotonäituse „To Freedom 1988-1991“.

Välislähetused

8. – 13. jaanuar

Riigikogu liige Monika Haukanõmm osaleb seminaril „Policy development on Design for All/Universal“ Islandil, Reykjavikis.

10. – 15. jaanuar

Riigikogu liige Johannes Kert osaleb Euroopa julgeolekuseminaril “Ida uus dünaamika konfliktid, nõrkused ja kord/korratus. Strateegiate väljatöötamine Euroopa idaosa tänaste julgeolekuprobleemidega tegelemiseks” Garmisch-Partenkirchenis, Saksamaal.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside