Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 12 – infotund

Infotunnis osalevad peaminister Kaja Kallas, kultuuriminister Heidy Purga ja terviseminister Riina Sikkut.

Peaminister vastab küsimustele maksutõusu, demograafilise kriisi, riigi olukorra, Eesti perede, julgeolekuasutuste seaduse toimimise, maa maksustamise, EMO olukorra, maksude, Nursipalu, supi keetmise, Eesti Vabariigi olukorra ja perekonnapoliitika aluste kohta. Kultuuriminister vastab küsimusele spordi kohta.

Kell 14 – täiskogu istung

Esimene lugemine – üks eelnõu

Kui Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra, toimub valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse ning perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (17 SE) esimene lugemine. Eelnõuga plaanitakse suurendada elatisabi suurust ja vähendada vähem kui aasta tagasi kokku lepitud lasterikka pere toetusi.

Eelnõu kohaselt suureneb alates 1. jaanuarist 2024 elatisabi, mida riik maksab lapsele juhul, kui elatist maksma kohustatud vanem elatist ei maksa või ei tee seda vajalikus mahus, 100 eurolt 200 eurole kuus. Eesti ühe vanemaga pered on võrreldes teiste peretüüpidega suurimas vaesuses – kolmandik üksikvanema leibkondadest elab suhtelises vaesuses.

Alates 1. jaanuarist 2024 on lasterikka pere toetuse suurus kolme kuni kuue lapse puhul 450 eurot kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 650 eurot kuus.

Alates 1. juulist 2023 tunnistatakse kehtetuks lasterikka pere toetuse maksmise sujuva lõppemise regulatsioon, mis nägi ette lasterikka pere toetuse maksmist kuni pere noorima lapse 19-aastaseks saamiseni. Kuna regulatsioon on jõudnud kehtida vaid mõned kuud, puudutab see muudatus väheseid peresid. Samuti loobutakse 1. maist 2024 jõustuma pidanud lasterikka pere toetuse indekseerimisest pensioniindeksiga.

Päevakorra projektis on ka Riigikogu liikmete arupärimised suurperede toetuste vähendamise (nr 6) ja perehüvitiste vajaduspõhisuse (nr 8) kohta, millele vastab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Komisjoni istung

Riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 8.30: komisjoni tööst; Riigikontrolli tegevusest.

Sündmused

Kell 9 – õiguskomisjoni esimees Eduard Odinets avab koostöös President Kaljulaidi Fondiga toimuva tehisintellekti reguleerimise teemalise vestlusringi, kus Riigikogu liikmetele avavad teemat Jaan Tallinn ja Allan Dafoe (A. Rei nõupidamisruum).

Kell 15 –väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub India suursaadiku Ajaneesh Kumariga.

Kell 16 –  väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Ukraina suursaadiku Mariana Betsaga.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside