Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Riigikogu liikme Enn Meri ametivanne.

Riigikontrolör Janar Holmi ametivanne.

Riigikogu liikmete esitatud arupärimistele vastavad peaminister Jüri Ratas puidurafineerimistehase püstitamiseks ja selle toimimiseks vajaliku taristu rajamiseks riigi eriplaneeringu algatamise kohta (nr 422) ja õigusliku järjepidevuse kahtluse alla seadmise ja venetumise kohta (nr 423) ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva üldhooldusteenuse osutamise kohta väljaspool kodu (nr 419).

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13.30: Eesti seisukohad 12. aprillil toimuval ELi üldasjade nõukogu (ühtekuuluvuspoliitika) istungil, kutsutud Rahandusministeeriumi esindaja; seisukoha andmine: EL teadusuuringute ja innovatsiooni 9. raamprogrammi ettevalmistamine (COM(2018) 2), kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja;

kultuurikomisjonis – kell 11.10: riigi eelarvestrateegiast aastateks 2019 – 2022, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak;

maaelukomisjonis – kell 11.10: kohtumine Maksu- ja Tolliameti esindajatega;

majanduskomisjoni väljasõiduistung – kell 11.10: kohtumine Veeteede Ameti juhtidega, kutsutud ameti peadirektor Rene Arikas (Laevaliikluse Juhtimise Keskus, Valge 3);

rahanduskomisjonis – kell 11.10: ELAKile arvamuse andmine: Eesti seisukohad liikmesriikide vahelise kaubanduse maksustamise lõpliku käibemaksusüsteemi kehtestamise ja teatavate eeskirjade ühtlustamise ja lihtsustamise paketi kohta COM(2017)566, COM(2017)567, COM(2017)568, COM(2017)569; kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse täiendamise seaduse eelnõu (592 SE);

riigikaitsekomisjonis Kaitseliidu seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (593 SE); küberturvalisuse seaduse eelnõu (597 SE), kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ja Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop ning Eesti Interneti SA, Eesti E-Kaubanduse Liidu, Pangaliidu, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, ASi Telia Eesti, ASi Eesti Energia ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajad (ruum L241);

sotsiaalkomisjonis – kell 11.10: parlamentaarne kuulamine: abivahendisüsteemi toimimisest, kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti ja Eesti Töötukassa esindajad ning puuetega laste vanemad;

väliskomisjonis Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks tutvustab uusi suursaadikute kandidaate; ülevaade arengutest Venemaal ja Eesti–Vene kahepoolsetest suhetest, kutsutud Eesti suursaadik Venemaal Arti Hilpus; ülevaade arengutest Hiinas ja Eesti–Hiina kahepoolsetest suhetest, kutsutud Eesti suursaadik Hiinas Marten Kokk (videokonverents);

õiguskomisjonis – kell 11.15: olulise tähtsusega riikliku küsimusena „Riikliku vastutuse probleem VEB Fondi juhtumi põhjal“ arutelu ettevalmistamine;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 13.30: küberturvalisusest, kutsutud Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop;

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 13.30: korruptsioonivastase seaduse rakendamisest Siseministeeriumis ja selle allasutustes, kutsutud siseminister Andres Anvelt (ruum L332);

probleemkomisjonis rahvastikukriisi lahendamiseks – kell 13.30: olulise tähtsusega riikliku küsimuse algatamisest, kutsutud Tartu Ülikooli esindajad;

probleemkomisjonis riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks – kell 13.15: kodanikuühiskonna kaasamisest ja avatud valitsemise protsessist, kutsutud Riigikantselei ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu esindajad;

riigieelarve kontrolli erikomisjoni väljasõiduistung – kell 13.30: Euroopa Liidu toetustest tulevikus (Rahandusministeerium).

Sündmused

Kell 15.15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut kohtub Läti parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Lolita Čigānega.

Kell 16 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Läti parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Lolita Čigānega.

Välislähetused

2. – 9. aprill
Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross osaleb Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames kohtumistel Tansaanias, Rwandas ja Sambias.

2. – 15. aprill
Riigikogu liige Mart Nutt on Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames visiidil Põhja-Kariibi riikides.

7. – 12. aprill
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Jaanus Marrandi ja Uno Kaskpeit osalevad OSCE PA delegatsiooni liikmena presidendivalimiste vaatlemisel Aserbaidžaanis.

8. – 12. aprill
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko osaleb ENPA vaatlejana presidendivalimistel Aserbaidžaanis.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside