Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Riigikogu liikmete esitatud arupärimistele vastavad peaminister Jüri Ratas maavalitsuste hariduskorralduslike ülesannete võimaliku üleandmise kohta (nr 323) ja tootlikkuse suurendamise kohta majanduses (nr 330); riigihalduse minister Mihhail Korb ametiasutuste kolimise kohta (nr 316); siseminister Andres Anvelt sisserände piirarvust mittekinnipidamise kohta (nr 322); rahandusminister Sven Sester alkoholiaktsiisi täiendava tõusu võimaliku tühistamise mõju kohta riigieelarvele (nr 319), riigi autopargi säästliku ja läbipaistva majandamise kohta (nr 324), Eesti Energia kohta (nr 337) ja rahapesu kohta (nr 342).

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13.30: Eesti seisukohad 6. aprillil toimuval mitteametlikul ELi konkurentsivõime nõukogu (siseturg ja tööstus) istungil, kutsutud majandus- ja taristuminister Kadri Simson; Eesti seisukohad 7.-8. aprillil toimuval mitteametlikul ELi majandus- ja rahandusnõukogu (ECOFIN) istungil, kutsutud rahandusminister Sven Sester;

keskkonnakomisjonis – Riigikogu otsuse „Maapõuepoliitika põhialused aastani 2050“ heakskiitmine eelnõu (410 OE), kutsutud keskkonnaministeeriumi esindajad;

kultuurikomisjonis – kell 11.10: ülevaade haridus- ja teadusministeeriumi ettepanekutest riigieelarve strateegiasse, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps; Muusikakoolide Liidu ettepanek tulumaksusoodustuse kohta; õiguskantsleri kiri lasteaia tervisetöötaja kohta; ülevaade kutsehariduse korraldusest, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps; noorsootöö seaduse, Eesti Vabariigi haridusseaduse ja huvikooli seaduse muutmise seaduse eelnõu (341 SE);

maaelukomisjonis – klinkritolmu ja põlevkivituha kasutamine põllumajanduses, kutsutud maaeluministeeriumi, Eesti Maaülikooli, Eesti Energia AS, AS Scandagra Eesti ja AS Kunda Nordic Tsement esindajad (ruum L332);

põhiseaduskomisjonis – kell 11.15: julgeolekuasutuste ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (383 SE), kutsutud siseministeeriumi, kaitseministeeriumi ja Teabeameti esindajad;

rahanduskomisjonis – rahandusministeeriumi ülevaade riigieelarve seaduse muudatustest;

riigikaitsekomisjonis – kell 11.10: Kaitseliidu seadusesse kavandatavad muudatused, kutsutud kaitseministeeriumi esindaja; noorte isamaaline kasvatus, kutsutud Noorte Kotkaste ning Kaitseliidu esindajad;

sotsiaalkomisjonis – kell 11.10: kofeiini saadavuse uuringu tutvustus, kutsutud maaeluministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi ja sotsiaalministeeriumi esindajad; Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidu pöördumine, kutsutud pöörduja ja sotsiaalministeeriumi esindajad;

õiguskomisjonis kell 11.15: karistusseadustiku ja välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu (385 SE), kutsutud justiitsministeeriumi ja siseministeeriumi esindajad;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 13.30: 2017. aasta II kvartali tööplaani arutelu;

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 13.30: komisjoni soovitused Riigikogu liikmetele (ruum L332);

probleemkomisjonis rahvastikukriisi lahendamiseks – kell 13.30: 2020. aasta registripõhisest rahva ja eluruumi loendusest, kutsutud Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi Eesti demograafia keskuse esindajad (ruum R407);

probleemkomisjonis riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks – kell 14: maavalitsuste reformist tuleneva Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu arutelu, kutsutud Põlva maavanem Igor Taro ja rahandusministeeriumi esindaja (ruum R406);

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 13: Riigikontrolli ülevaate „Kohalike omavalitsuste rahastamine“ arutelu, kutsutud rahandusminister Sven Sester, riigihalduse minister Mihhail Korb, rahandusministeeriumi, Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ning Riigikontrolli esindajad; istung on avalik, toimub veebiülekanne (ruum L 333).

Sündmused

Kell 11.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Hispaania suursaadiku Teresa Orjales Vidaliga.

Riigikogu liikmed Oudekki Loone, Kristen Michal, Tanel Talve ja Tiina Kangro osalevad XXXVI  Kõrgematel Riigikaitsekursustel 2. 7. aprillini.

Välislähetused

30. märts – 3. aprill
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsiooni liige Eerik-Niiles Kross osaleb Serbia presidendivalimiste vaatlusmissioonil Belgradis.

30. märts – 4. aprill
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni liikmed Külliki Kübarsepp ja Jaanus Marrandi osalevad Armeenia parlamendivalimiste vaatlemisel Jerevanis.

31. märts – 6. aprill
Rahvusvahelise Parlamentidevahelise Liidu (IPU) delegatsiooni esimees Helmen Kütt ning liikmed Toomas Kivimägi, Aivar Kokk ja Marika Tuus-Laul osalevad 136. IPU assambleel ja sellega seotud üritustel Bangladeshis.

31. märts – 2. aprill
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb NATO Parlamentaarse Assamblee alalise komitee istungil Berliinis, Saksamaal.

2. – 3. aprill
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) parlamentide väliskomisjoni esimeeste kohtumisel Kopenhaagenis, Taanis.

3. – 4. aprill
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni aseesimees Johannes Kert osaleb Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu ümarlaual regiooni turvalisuse küsimustes Stockholmis, Rootsis.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside