Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Riigikogu liikmete arupärimistele vastavad peaminister Taavi Rõivas ning haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi. Arupärimised on Eesti Vabariigi psühholoogilise kaitse kohta (nr 163), Nord Stream 2 kohta (nr 176), noorte vähese huvi kohta õpetaja ameti vastu (nr 160) ja koolikohustust mittetäitvate laste kohta (nr 170).

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13.30: Eesti seisukohad 18.-19. aprillil toimuval välisasjade nõukogu ja kaitseministrite kohtumisel, kutsutud välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi esindajad; Eesti seisukohad 14-15. aprillil  toimuval mitteametlikul EL-i keskkonnaministrite ja transpordiministrite kohtumisel (majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vastutusalas olevates punktides), kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

keskkonnakomisjonis – keskkonnaseire seaduse eelnõu (100 SE), kutsutud keskkonnaministeeriumi esindajad.

kultuurikomisjonis – kell 11.10: rahvusstaadioni kontseptsiooni tutvustamine; ülikooliseaduse muutmise ettepanek; kokkuvõte oluliselt tähtsa riikliku küsimuse arutelust.

maaelukomisjonis – ülevaade riigi toiduvarust, kutsutud maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ja haldusosakonna nõunik Mari Hõbemäe.

majanduskomisjoni ja rahanduskomisjoni ühisistung: kohtumine Maksu- ja Tolliameti peadirektori Marek Helmiga. Teema: ühistranspordiseaduse muudatused, MTA seisukohad ja lahendused maksude tasumiseks jagamismajanduse teenusepakkujatele (ruum L241).

põhiseaduskomisjonis – kell 11.15: Riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (181 SE); Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine aktsiaseltsi Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimaliku korruptsiooni ja tulevikus sellelaadsete juhtumite vältimiseks vajalike meetmete uurimiseks“ muutmine“ eelnõu (194 OE); kohtumine Riigikogu täiskogus 14. aprillil toimuva riigivalitsemise reformi arutelul esinejate Jüri Raidla ja Tanel Talvega.

rahanduskomisjoni ja majanduskomisjoni ühisistung: kohtumine Maksu- ja Tolliameti peadirektori Marek Helmiga. Teema: ühistranspordiseaduse muudatused, MTA seisukohad ja lahendused maksude tasumiseks jagamismajanduse teenusepakkujatele (ruum L241).

rahanduskomisjonis – käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (192 SE); tulumaksuseaduse muutmise seaduse (184 SE); tulumaksuseaduse § 5 muutmise seaduse eelnõu (186 SE).

sotsiaalkomisjonis – kell 11.10: tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (206 SE), kutsutud tervise ja tööminister Jevgeni Ossinovski; Eesti seisukohad avaliku konsultatsiooni dokumendi kohta, mis käsitleb tööandja kohustust teavitada töötajaid töölepingu või töösuhte tingimustest, arvamuse andmine ELi asjade komisjonile, kutsutud sotsiaalministeeriumi esindaja; ravimiseaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (154 SE).

õiguskomisjonis – kell 11.15: kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu (185 SE).

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 13.30: väljasõiduistung Teabeametis.

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 13.30: kohtumine Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimehe Hanno Tombergi ja riskijuhtimise üksuse direktori Tiit Tammaiga (ruum L332).

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 13.30: Riigikontrolli kontrolliaruande „Järelevalve ohtlike ehitiste üle valdades ja linnades“ laekunud ettepanekute arutelu, kutsutud Eesti Linnade Liidu esindajad.

Sündmused

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Tallinna Inglise Kolledži esimese klassi õpilastega.

Kell 12 – Südamekuu raames on Riigikogu konverentsisaalis tervisekontrolli päev, kus Eesti Tervise Fondi ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid mõõdavad Riigikogu liikmete ja kantselei töötajate tervisenäitajaid. Sellega tuletatakse kõigile meelde, et regulaarne tervisekontroll on vajalik. Oma tervist saavad lasta uurida ka kõik ajakirjanikud, kes seda soovivad. Toitumisnõu ja liikumissoovitusi jagavad doktor Eero Merilind ja professor Margus Viigimaa. Aprill on kuulutatud südamekuuks, mil pööratakse rohkem tähelepanu südame- ja veresoonkonnahaigustele ning nende ennetamisele.

Kell – 15.30 Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder kohtub Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Urmas Viilmaga.

Välislähetused

  1. – 17. aprill

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser  osaleb Ameerika Ühendriikides NATO Parlamentaarse Assamblee teadus-ja tehnoloogiakomitee istungil.

  1. – 12. aprill

Riigikogu liige Kristjan Kõljalg osaleb Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) fiskaalpoliitika aastakoosolekul Pariisis.

  1. – 13. aprill

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Oudekki Loone ja Johannes Kert on töövisiidil Belgias.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside