Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 22. mai

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13.30: Eesti seisukohad 29.-30. mail toimuval ELi konkurentsivõime nõukogu (siseturg, tööstus ja kosmos) istungil, kutsutud majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo; Eesti seisukohad 22.- 23. mail toimuval ELi haridus-, noorte, kultuuri- ja spordinõukogu istungil, kutsutud kultuuriminister Indrek Saar.

Sündmused

Kell 11 – Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi (EISC) Eesti eesistumise esinaine Liisa Oviir avab EISCi rahvusvahelise konverentsi kosmose ja ettevõtluse vaheliste seoste teemal, kus osalevad parlamendisaadikud ja kosmosevaldkonna eksperdid üle Euroopa. Eesti on tänavu EISCi eesistujariik, konverents toimub 22. – 23. mail (Tartu Observatoorium).

Kell 13 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Korean Economic Daily ajakirjanikega.

Kell 15 Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa kohtub Armeenia suursaadiku Tigran Mkrtchyaniga.

Teisipäev, 23. mai

Kell 10 – Sotsiaalkomisjoni liikmed kohtuvad Euroopa Parlamendi tööhõive- ja sotsiaalkomisjoni delegatsiooniga (konverentsisaal).

Kell 10.15 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Saksamaa parlamendi Bundestagi Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega.

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Bundestagi ELi asjade komisjoni delegatsiooniga (ruum P280).

Kolmapäev, 24. mai

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Ungari ELi asjade riigiministri Szabolcs Takacsiga (ruum P280).

Kell 11.30 – Keskkonnakomisjoni kohtumine Eestis visiidil oleva Euroopa Parlamendi  keskkonna, rahvatervishoiu ja toiduohutuse komitee delegatsiooniga. Kohtumisel osalevad keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ja aseesimees Kalle Palling. Euroopa parlamendi poolt osalevad Julie Girling, Seb Dance ja Nikos Androulakis.

Riigikogu esimees Eiki Nestor külastab Aasta Küla konkursi raames Pedajamäe, Sürgavere ja Rassi küla.

Neljapäev, 25. mai

Kell 11.30 – Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb tehnoloogiakonverentsi Latitude59 paneeldiskussioonil (Kultuurikatel).

Kell 16 – Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Tallinna Sünagoogi 10. juubeli tähistamisel (Tallinna Sünagoog).

Reede, 26. mai

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10: Eesti seisukohad 29.-30. mail toimuval ELi konkurentsivõime nõukogu (teadusuuringud) istungil, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps; Eesti riigipõhised soovitused (Euroopa Semester), kutsutud Euroopa Komisjoni esindaja; seisukoha andmine Schengeni infosüsteemi (SIS) muudatuseelnõude paketile, kutsutud politsei- ja piirivalveameti ning siseministeeriumi esindajad; seisukoha andmine: Euroopa Prokuratuuri tõhustatud koostöö vormis asutamine ning Eesti Euroopa Prokuratuuri tõhustatud koostöös osalemine, kutsutud justiitsministeeriumi esindaja.

Sündmused

Kell 9 – Balti Assamblee president Aadu Must ning majandus- ja taristuminister Kadri Simson avavad Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu transpordiühenduste ja infrastruktuuri teemalise konverentsi “Developing transport connections and infrastructure in the Region: A Gateway to Europe.” Majanduskomisjoni aseesimees Toomas Kivimägi juhib konverentsil Rail Balticu teemalist paneeli (konverentsisaal).

Kell 10 – Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtub Saksamaa liidumaa Mecklenburg-Vorpommerni Saksamaa Kristlik-Demokraatliku Liidu Majandusnõukogu delegatsiooniga (ruum L262).

Kell 14  väliskomisjon kohtub Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni peasekretäri William Lacy Swingiga (ruum L251).

Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa on ringsõidul Pärnumaal.

Pühapäev, 28. mai

Kell 12 Riigikogu esimees Eiki Nestor peab avakõne Anija mõisapargi avamisel (Anija).

Välislähetused

20. mai
Riigikogu liikmed Dmitri Dmitrijev ja Kalvi Kõva osalevad Eduskunta, Hyvinkää linna ja Riigikogu vahelisel jalgpalliturniiril Soomes.

20. – 23. mai
Eesti-Küprose parlamendirühma delegatsioon on töövisiidil Küprosel. Delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Meelis Mälberg, Kalle Palling, Oudekki Loone, Taavi Rõivas ja Toomas Kivimägi.

20. – 25. mai
Riigikogu väliskomisjon on töövisiidil Hiina Rahvavabariiki. Delegatsiooni kuuluvad väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Keit Pentus-Rosimannus ja liikmed Marko Šorin ning Henn Põlluaas.

21. – 22. mai
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Eesti delegatsiooni liikmed Mart Nutt ja Külliki Kübarsepp osalevad OSCE Parlamentaarse Assamblee raames Põhjamaade ja Balti riikide NB8 kohtumisel Kopenhaagenis, Taanis.

21. – 23. mai
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ning komisjoni liikmed Tiit Terik, Ants Laaneots ja Madis Milling osalevad Põhjamaade, Balti riikide ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel julgeolekualasel foorumil Bergenis, Norras.

23. – 26. mai
Riigikogu liikmed Mart Helme, Tiina Kangro (24. – 26.05) ja Liisa Oviir (24. – 26.05) on kohtumistel erinevate parlamendierakondade esindajatega Kataloonias, Hispaanias.

24. – 25. mai
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso on kohtumistel Bilgi Ülikoolis Istanbulis, Türgis.

25. – 30. mai
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (26. – 30.05) ning riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ja komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Oudekki Loone osalevad NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistungil Tbilisis, Gruusias.

27. mai – 4. juuni
Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra osaleb õppereisil Filipiinidel, mille raames tutvutakse arengukoostööprojektidega ning kohtutakse kohalike ja rahvusvaheliste ekspertide ja ametnikega.

28. – 30. mai
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut (27. – 30.05), aseesimees Jaak Madison ning komisjoni liikmed Kalle Palling, Marianne Mikko, Monika Haukanõmm ja Tiina Kangro osalevad rahvusparlamentide EL-i asjade komisjonide konverentsil (COSAC) Maltal.

28. – 31. mai
Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross osaleb Future of Freedom foorumil Harkivis, Ukrainas, kus arutatakse Ida-Euroopa kaitsepoliitika üle.

28. mai – 3. juuni
Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb ettekandega Future of Freedom konverentsil Harkivis, Ukrainas ning Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) kongressil ja büroo koosolekul Ljubljanas, Sloveenias ning kohtub sõjaväelastega Slovianskis, Ukrainas ning saatkonna ja parlamendiliikmetega Londonis, Suurbritannias.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside