Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 21. mai

Sündmus

Kell 10.50 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Häädemeeste Keskkooli parimate lõpetajatega.

Teisipäev, 22. mai

Sündmus

Kell 15 – Riigikogu esimees Eiki Nestor salvestab Pärnu Ühisgümnaasiumi heategevusliku ürituse „Püha“ videokutset.

Kolmapäev, 23. mai

Sündmused

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub tervise- ja tööministri Riina Sikkutiga.

Kell 15 – Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa kohtub Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilaste ja õpetajatega.

Neljapäev, 24. mai

Komisjoni istung

väliskomisjonis – kell 13: seisukoha andmine: Eesti seisukoht Euroopa Liidu Nõukogu otsuse eelnõu ja liikmesriikide valitsuste esindajate otsuse eelnõu kohta, millega antakse Euroopa Komisjonile ning Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale luba alustada ja pidada läbirääkimisi Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani piirkonna riikide rühma vahelise partnerluslepingu üle, Eesti seisukohad 28. mail toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, ülevaade riigi eelarvestrateegia 2019 – 2022 välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnast, ülevaade 22. mail toimunud Euroopa Liidu välisasjade nõukogu (arenguministrid) istungist, arutelu aktuaalsetel välispoliitilistel teemadel, kutsutud välisminister Sven Mikser.

Reede, 25. mai

Komisjoni istung

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10: Eesti seisukohad 28. mail toimuval ELi välisasjade nõukogu istungil, kutsutud välisminister Sven Mikser; Eesti seisukohad 28. – 29. mail toimuval ELi konkurentsivõime nõukogu istungil, kutsutud majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja.

Laupäev, 26. mai

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa avab EV100 pühendatud jalgpalliturniiri Eesti ja Soome parlamentide ning Hyvinkää ja Tallinna linna vahel (A. Le Coq Arena harjutusväljakud Sportland ja Nike Arena).

Välislähetused

16. – 25. mai
Riigikogu liige Hannes Hanso osaleb Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimise kampaania raames kohtumistel Tšiilis, Peruus ja Ecuadoris.

20. – 21. mai
Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Toomas Vitsut osaleb Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamentide EL asjade komisjonide esimeeste kohtumisel Riias Lätis.

21. – 24. mai
Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Toomas Vitsut, aseesimees Jaak Madison ning liikmed Monika Haukanõmm, Tarmo Kruusimäe ja Liisa Oviir on komisjoni visiidil Thbilisis Georgias.

21. – 23. mai
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Keit Pentus-Rosimannus ja liige Barbi Pilvre on komisjoni visiidil Genfis Šveitsis.

21. – 24. mai
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Tiit Terik osaleb ENPA õigusasjade ja inimõiguste komitee istungil Reykjavikis Islandil.

22. – 23. mai
Riigikogu liikmed Johannes Kert (22. – 23. mai) ja Eerik-Niiles Kross osalevad Vabariigi Presidendi ametlikul visiidil Ukrainas.

23. – 26. mai
Kultuurikomisjoni liige Yoko Alender avab Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni Itaalias.

24. – 25. mai
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Rainer Vakra ning Riigikogu liikmed Dmitri Dmitrijev, Toomas JürgensteinKalvi Kõva, Kalle Laanet ja Hanno Pevkur osalevad Eesti, Läti ja Leedu parlamentide vahelisel korvpalliturniiril Balti Assamblee karikale Šiauliais Leedus.

24. – 25. mai
Riigikogu liige Marianne Mikko osaleb Euroopa Sotsiaaldemokraatliku Partei (PES) naiste koosolekul Brüsselis Belgias.

24. – 26. mai
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) liige Andres Herkel osaleb ENPA kultuuri-, teadus-, haridus- ja meediakomitee istungil Pariisis Prantsusmaal.

24. – 26. mai
Riigikogu liige Olga Ivanova osaleb rahvusvahelisel majandusfoorumil „Spief 2018“ Peterburis Venemaal.

25. – 27. mai
Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Georgia 100. aastapäevale pühendatud üritustel Georgias.

25. – 28. mai
NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees Marko Mihkelson (25. – 27. mai) ja liikmed Hannes Hanso, Ants Laaneots ja Oudekki Loone osalevad NATO PA kevadistungil Varssavis Poolas.

27. – 31. mai
Väliskomisjoni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus osaleb Mashavi 30. rahvusvahelisel kestliku arengu konverentsil Tel Avivis Iisrealis.

27. – 28. mai
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee esimees Mart Nutt ning liige Külliki Kübarsepp osalevad OSCE PA Põhja- ja Baltimaade delegatsioonide kohtumisel Rootsis.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6353, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside