Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras esimesel lugemisel on 21 Keskerakonna fraktsiooni liikme algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seadus rahvaalgatuse võimaldamiseks eelnõu (395 SE ), mille eesmärk on luua kodanikele võimalus algatada iseseisvalt seaduseelnõusid. Seaduste algatamise õigus oleks rahvaalgatuse korras vähemalt 25 000 hääleõiguslikul kodanikul. Eelnõu algatajad soovivad sellekohaste põhiseadusemuudatuste vastuvõtmist rahvahääletusel. Algatajate sõnul tagab see võimaluse, et rahvaalgatuse korras algatatud eelnõu arutab Riigikogu täiskogu ja see ei sõltu ühegi Riigikogus esindatud poliitilise jõu subjektiivsest otsusest. Riigikogu põhiseaduskomisjoni ettepanek on eelnõu tagasi lükata. Põhiseaduskomisjon leidis oma istungil (22.04), et rahvaalgatus osalusdemokraatia täiendava võimalusena on teema, mille arutelu tuleb jätkata ja leida sellele sobilik õiguslik vorm. Komisjoni enamus samas ei pooldanud rahvaalgatuse seadustamist põhiseaduses ja põhiseaduse muutmist vastavas osas, vaid asus seisukohale, et otstarbekas on algatada eraldi rahvaalgatuse seadus.

Komisjonides (kell 14)

Kultuurikomisjonis – kutseõppeasutuse seaduse eelnõu (331 SE), kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi esindajad.

Maaelukomisjonis kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (401 SE); mahepõllumajanduse seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (405 SE).

Majanduskomisjonis Eesti seisukohad riigiabi ajakohastamise määruste eelnõude kohta; Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni algatatud tooteohutuse ja turujärelevalve paketi osas.

Põhiseaduskomisjonis Euroopa Liidu lepingule ja Euroopa Liidu toimimise lepingule lisatava protokolli Iiri rahva murede kohta seoses Lissaboni lepinguga ratifitseerimise seaduse eelnõu (390 SE).

Rahanduskomisjonis – maksukorralduse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (414 SE); kohtumine Eesti Maksumaksjate Liidu esindajatega (ruum L 241).

Riigikaitsekomisjonis ja väliskomisjonis – väljasõiduistung Kaitseväe Peastaapi, informatsioon Eesti Kaitseväe üksuste osalemisest rahvusvahelistel missioonidel.

Sotsiaalkomisjonis – tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (392 SE); riiklike peretoetuste seaduse, sotsiaalhoolekande seaduse ning tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu(399 SE).

Kohtumised, töövisiidid

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Tallinna Tehnikagümnaasiumi õpilastega Riigikogus.

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste osaleb (6.05-7.05) Brüsselis Euroopa Komisjoni korraldataval konverentsil „Tõelise ja toimiva Euroopa rahaliidu projekt: arutelu tulevase majandus-, raha-, pangandus- ja poliitilise liidu teemal“. Maruste esineb sõnavõtuga konverentsi demokraatliku legitiimsuse ja aruandekohustuse teemalisel paneelil.

* Riigikogu õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants, aseesimees Kalle Laanet ning liikmed Igor Gräzin, Siim Kabrits ja Neeme Suur on (7.05-8.05) õiguskomisjoni töövisiidil Vilniuses. Visiidi käigus kohtutakse Leedu parlamendi õiguskomisjoniga, samuti justiitsministeeriumi ja siseministeeriumi esindajatega.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside