Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 11 – rahanduskomisjoni erakorraline istung.

Komisjoni päevakorras on Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE) ettevalmistamine esimeseks lugemiseks.

Ratifitseeritava lepinguga luuakse Euroopa stabiilsusmehhanism (ESM), mille eesmärk on anda tõsistesse rahalistesse raskustesse sattunud ESMi liikmetele rangetel majanduspoliitilistel tingimustel stabiilsustoetust ja finantsabi, kui see on hädavajalik kogu euroala ja selle liikmesriikide finantsstabiilsuse tagamiseks.

ESMi kapitali suurus on 700 miljardit eurot ja Eesti osalus ESMis 1,302 miljardit eurot. Lepingu jõustumisest alates kohustub Eesti viie osamaksena paigutama ESMi 148,8 miljonit eurot (sissemakstav kapital). Eesti ülejäänud osalus ESMis on 1,1532 miljardit eurot (sissenõutav kapital).

Rahanduskomisjoni istungile on kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.
Istung toimub ruumis L 333.

Eelnõu on täiskogu erakorralise istungjärgu päevakorras 8. augustil.

***

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb (27.07-5.08) Itaalias Torinos seminaril Europa Cantat XVIII, mille korraldab Euroopa Kooriföderatsioon Europa Cantat. Tegemist on ulatusliku koorimuusika-alase ettevõtmisega, kus osalevad kõrgetasemelised koolitajad Hispaaniast, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Rootsist, Norrast, Šveitsist, Itaaliast, USAst, samuti Eestist. Paralleelselt seminariga toimub mess, kus on esindatud muusikakirjastajad, fonogrammi- ja muusikatarvikute tootjad üle maailma.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

 

 

 

Tagasiside