Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu teabepäev

Jõgevamaal toimub Riigikogu teabepäev Peipsiäärse piirkonna tasakaalustatud arengu perspektiivid.

Teabepäevast võtavad osa Riigikogu aseesimees Ene Ergma, Riigikogu liikmed Igor Gräzin, Mati Kepp, Marko Pomerants, Marika Tuus, Peeter Tulviste ja Jarno Laur.

Päeva jooksul kohtutakse Jõgevamaa omavalitsusjuhtidega, käiakse Kasepää vallas, Tiheda Lasteaed-Algkoolis ja Mustvee linnas.

Kell 15 algab Mustvee kultuurimajas kohtumine linnaelanikega.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (30.09 – 6. 10)

Riigikogu ENPA delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoniga osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2006. aasta istungjärgu 4. istungil. Delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Sergei Ivanov, Toomas Alatalu, Katrin Saks ja Andres Herkel.


Kohtumised

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Toivo Tootsen ja väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa osalevad (kuni 6.10) Montenegros Podgoricas, Serbias Belgradis ja Horvaatias Zagrebis kohtumistel nimetatud riikide parlamentide riigikaitse- ja väliskomisjonidega, aga ka kaitseministeeriumides. Kõne all on rahvusvaheline militaarkoostöö.

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Trivimi Velliste ja liikmed Margus Hanson, Tarmo Leinatamm, Sven Mikser, Nelli Privalova ja Rein Randver osalevad  (kuni 5.10) Helsingis Eduskuntas riigikaitsekomisjoni vastuvisiidil.

* NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb (kuni 7.10) Austrias Viinis ja Kosovos Prištinas NATO PA NATO partnerlussuhete alamkomitee väljasõiduistungitel. Kohtutakse Kosovo presidendi Fatmir Sejdiu, ÜRO peasekretäri esindaja, aga ka OSCE Missiooni esindajaga Kosovos, Albaania ja Serbia esindajatega Põhja- ja Lõuna-Mitrovicas jpt.

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu osaleb (kuni 3.10) Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu eesistujariigi Soome korraldataval parlamentaarsel kohtumisel „Tamperest Haagini: vahekokkuvõte. Edasiminekud ja puudujäägid vabaduse, julgeoleku ja õiguse valdkonnas”. Reinsalu esineb kohtumisel ettekandega. Käsitletakse andmevahetuse ja andmekaitsega seotud küsimusi, laienenud Euroopa Liidu piiriprobleeme, illegaalse sisserände vastast võitlust, Europoli tulevikku, õigusalast koostööd jpm.

Külalised

Eestis on visiidil (kuni 5.10) Ungari Rahvusassamblee Euroopa Liidu asjade komisjoni ametnike delegatsioon.

Riigikogu pressitalitus

[email protected]

 

Tagasiside