Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimesele lugemisel on Põhjamaade Investeerimispanga kontrollikomiteesse Eesti esindaja nimetamise otsuse eelnõu (265 OE), millega nimetatakse Põhjamaade Investeerimispanga kontrollkomiteesse Eesti esindajaks 2008. aasta 1. juunist kuni 2010. aasta 31. maini Jürgen Ligi. Eelnõu algatatakse lähtuvalt Eesti, Islandi, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani vahelise Põhjamaade Investeerimispanka käsitleva lepingule, Eesti Vabariigi ja Põhjamaade Investeerimispanga makselepingu ratifitseerimise seadusele ja investeerimispanga põhikirjale.

Kontrollkomitee eesmärk on tagada panga tegevuse vastavus põhikirjale. Kontrollkomitee vastutab panga raamatupidamisdokumentide auditeerimise eest ning esitab panga nõukogule iga-aastase audiitori järeldusotsuse. Kontrollkomitee koosneb kümnest liikmest. Komitee liikmed nimetatakse ametisse kuni kaheks aastaks.

Varem on kõnealuse kontrollkomitee esindajad olnud Andres Lipstok (1.01.2005-30.06.2005) ja Meelis Atonen (1.07.2005 – 31. 05. 2008).

Komisjonides

Keskkonnakomisjonis (kell 13) Ambla Metsaühistu pöördumine;

Maaelukomisjonis (kell 12.30) kohtumine regionaalminister Siim-Valmar Kiisleriga.

Rahanduskomisjonis (kell 13) – ülevaade 2008. aasta lisaeelarvest ja info riigieelarve tasakaalu kohta, hoiu-laenuühistu seaduse ja krediidiasutuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (240 SE).

Sotsiaalkomisjonis (kell 14) elundite ja kudede siirdamise seaduse, kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seaduse ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (214 SE); ülevaade MTÜ Oma Pere tegevusest, kohtumine MTÜ Oma Pere esindajatega; ülevaade Euroopa Patsientide Õiguste Hartast, kohtumine Eesti Patsientide Esindusühingu esindajatega.

Väliskomisjonis (kell 14) kohtumine majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga; kandidaadid Eesti Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametikohale Gruusias ja Türgi Vabariigis, kutsutud välisministeeriumi kantsler Matti Maasikas ja suursaadikukandidaadid.

Tegevused väljaspool Eestit

* ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (20.05-23.05) ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Nutt ja asendusliige Jaanus Marrandi osalevad (17.05-23.05) OSCE PA delegatsioonis vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* Riigikogu liikmed Helmer Jõgi, Mart Laar, Väino Linde, Mati Raidma ja Evelyn Sepp osalevad (17.05-23.05) vaatlejatena Gruusia parlamendivalimistel.

 * NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kadri Must osaleb (18.05-23.05) NATO PA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* ENPA Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (18.05-23.05) Prantsusmaal Pariisis ENPA migratsiooni-, põgenike- ja rahvastikukomitee istungil. Arutusel on asüüli puudutavate otsuste kvaliteet Euroopa Nõukogu liikmesriikides, samuti migratsiooniprobleemid ning põgenikega seonduvad küsimused nagu põgenike eluaseme probleemid.

* Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga on (19.05-23.05) Ukraina Ülemraada esimehe Arseni Jatśenjuki kutsel visiidil Ukrainas. Visiidi käigus kohtub Riigikogu majanduskomisjoni esindus Ülemraada esimehe, Ülemraada majanduskomisjoni, transpordikomisjoni ja energeetikakomisjoniga. Samuti on kavas kohtumised Ukraina transpordiministeeriumis. Ülemraadas toimuvate kohtumiste teemadeks on transpordi arendamine, transiit, logistika, teedeehitus, sadamate arendamine ja energeetika. Ka külastatakse Dnepropetrovskit ja Zaporožjet. Kavas on kohtumised oblasti kuberneri ja linnapeaga. Tutvutakse Dnepropetrovski ettevõtetega ja kohtutakse ka Ukrainas tegutsevate Eesti ettevõtjatega. Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni aseesimees Kalev Kallo ning liikmed Taavi Veskimägi, Margus Lepik, Aivar Riisalu ja Ester Tuiksoo.

* Riigikogu liige Erki Nool osaleb (20.05-22.05) Itaalias Sorrentos Euroopa Olümpiakomitee kergejõustiku komisjoni koosolekul.

* Riigikogu õiguskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Ken-Marti Vaheriga on (17.05-21.05) Euroopa Parlamendi korraldataval õppereisil Saksamaal, Prantsusmaal ning Luksemburgis. Delegatsiooni koosseisus võtavad õppereisist osa veel komisjoni liikmed Tiina Oraste, Hanno Pevkur, Jaanus Rahumägi, Indrek Saar, Erik Salumäe, Ain Seppik ja Toivo Tootsen.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside