Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras esimesel lugemisel on 2 eelnõu.
1. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (705 SE) sätestab, et erimärgistatud diislikütust on lubatud kasutada põllumajanduslikes masinates hädaolukorra likvideerimisel ja päästetöödel juhul, kui selleks on kohaliku omavalitsuse kriisikomisjoni otsus. Algataja arvates kõrvaldab see raskused, mis on seotud põllumajanduslike masinate kasutamisega hädaolukorda likvideerimisel.
2. Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (712 SE) eesmärk on vähendada soojusenergia käibemaksumäära kehtivalt 20 protsendilt 9 protsendile.

Komisjonides

Keskkonnakomisjonis
(kell 13.30) – looduskaitseseaduse § 24 muutmise seaduse eelnõu (752 SE), biotsiidiseaduse muutmise seaduse eelnõu (748 SE), jäätmeseaduse ja maapõueseaduse muutmise seaduse eelnõu (700 SE).

Kultuurikomisjonis
(kell 14) – noorsootöö seaduse eelnõu (676 SE).

Maaelukomisjonis
– loomakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (745 SE).

Majanduskomisjonis
(kell 12) – riigipiiri seaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõu (749 SE).

Põhiseaduskomisjonis
(kell 13.15) – erakonnaseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (655 SE); arvamuse andmine jäätmeseaduse ja maapõueseaduse muutmise seaduse eelnõu (700 SE).

Rahanduskomisjonis
(kell 14) – plastkotiaktsiisi seaduse eelnõu ( 722 SE).

Riigikaitsekomisjonis
(kell 14) – ülevaated NATO Parlamentaarse Assamblee, Lääne-Euroopa Liidu Assamblee ja Balti Assamblee tööst.

Sotsiaalkomisjonis
(kell 12) – sotsiaalhoolekande seaduse täiendamise seaduse eelnõu (666 SE).

Väliskomisjonis
(kell 14) – kandidaadid suursaadiku ametikohtadele Läti Vabariigis, Valgevene Vabariigis ja India Vabariigis, kutsutud välisministeeriumi kantsler Marten Kokk ja suursaadiku kandidaadid; ülevaade Eesti välisinvesteeringute ja ekspordi tegevuskava 2009-2011 „Made in Estonia“ elluviimisest.

Õiguskomisjonis
– (15 min pärast täiskogu istungi lõppu) arvamus valitsuse seisukohtadele Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu kohta, milles käsitletakse laste seksuaalse kuritarvitamise ja ärakasutamise ning lasteporno vastast võitlust; maksu- ja tolliameti järelevalve ja tollikontrolliga seotud seaduste muutmisvajadus (laekunud vastuste arutelu).

Üritused, kohtumised, istungid

Kell 13
–Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Jaanus Rahumägi ja komisjoni liikmed kohtuvad Eestisse visiidile saabuva Soome politseiasjade nõukogu delegatsiooniga. Kavas on kõnelda teemal, kuidas on kahe riigi seadusandluses tagatud kodanike põhiõiguste kaitse ja kuidas selles valguses on reguleeritud parlamentaarne kontroll eriteenistuste ja politseiasutust tegevuse üle. Kohtumine toimub Riigikogu ruumis L241.

Kell 13
– Rahvusooper Estonia annab Toompea lossi hoovis kontserdi. Esitatakse palu G. Verdi ooperist „La Traviata”, L. Delibes’ balletist „Coppelia”, G. Gershwini ooperist „Porgi ja Bess”, P. Tšaikovski balletist „Luikede Järv” ning E. Elgari loomingut. Lisaks Estonia orkestrile, koorile, poistekoorile, tantsijatele ja solistidele astuvad üles balletiveteranid Tiiu Randviir, Elita Erkina, Tatjana Laid ja Olga Tšitšerova. Dirigeerivad Eri Klas ja Jüri Alperten.

Kell 14
– Riigikogu esimees Ene Ergma ja teatrijuht Aivar Mäe annavad Toompea lossi Valges saalis üle Rahvusooper Estonia käesoleva hooaja kolleegipreemiad. Seejärel tutvuvad estoonlased Riigikogu töökeskkonnaga.
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb(18.05-20.05)  Prantsusmaal Pariisis monitooringukomitee istungil.
* Eestis on visiidil Kosovo parlamendi põllumajanduse, metsanduse, maaelu, keskkonna ja ruumiplaneerimise komisjon. Teisipäeval on kavas tutvuda Tallinna Prügila, Eesti Pandipakend LLCdja Riigimetsa Majandamise Keskuse tegevusega.
* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ja liige Kalev Kallo osalevad (17.05-19.05) Horvaatias Zagrebis WEU Assamblee poliitikakomitee ja avalike suhete komitee istungitel ja seminaril „Lääne-Balkani käesolevad arengud”.

*
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (17.05-20.05) Prantsusmaal Pariisis ENPA migratsioonikomitee ja monitooringukomitee istungitel.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside