Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on 8 eelnõu, millest seitse eelnõu on esimesel ja üks eelnõu teisel lugemisel. Esimese päevakorrapunktina esineb poliitilise avaldusega Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

1. Vabariigi Presidendi poliitiline avaldus.

2. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Eesti Haigekassa nõukogu liikme nimetamine” eelnõu (17 OE), millega nimetatakse Eesti Haigekassa nõukogu liikmeks Riigikogu liige Jaak Aab.

3. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Riigikogu otsuse “Eesti Arengufondi nõukogu liikmete nimetamine” muutmine” eelnõu (29 OE), millega nimetatakse Eesti Arengufondi nõukogu liikmeteks Mart Laar ja Jürgen Ligi.

4. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Eesti Vabariigi, Leedu Vabariigi ja Läti Vabariigi Parlamentidevahelise Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (31 OE), millega nimetatakse Balti Assamblee liikmeks Trivimi Velliste (delegatsiooni juht), Mailis Reps (delegatsiooni juhi asetäitja), Peep Aru, Mart Jüssi, Helle Kalda, Kalvi Kõva, Margus Lepik, Ott Lumi, Tatjana Muravjova, Tarmo MändJaak Salumets ja Vladimir Velman.

5. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (32 OE), millega moodustatakse ENPA Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad Andres Herkel (delegatsiooni juht), Kristiina Ojuland ja Mailis Reps. Delegatsiooni asendusliikmeiks on Aleksei Lotman, Ester Tuiksoo ja Indrek Saar.

6. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (33 OE), millega moodustatakse NATO PA Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad Jürgen Ligi  (delegatsiooni juht), Sven Mikser ja Kadri Must.

7. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (34 OE), millega moodustatakse Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad Paul-Eerik Rummo (delegatsiooni juht), Mart Nutt ja Toivo Tootsen. Delegatsiooni asendusliikmed on Jaanus Marrandi, Heljo Pikhof ja Toomas Trapido.

 8. Esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse “Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine” eelnõu (35 OE), millega moodustatakse Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad Tarmo Kõuts (delegatsiooni juht), Kalev Kallo ja Imre Sooäär.

9. Teisel lugemisel on Riikliku pensionikindlustuse seaduse § 61 täiendamise seaduse eelnõu (1 SE), mis suurendab pensioni baasosa 1. juulist 250 krooni ja rahvapensioni määra 150 krooni võrra. Eelnõu algatajad on seisukohal, et pensionide indekseerimisest tulenev riiklike pensionide kasv ei ole piisav, kuna see jääb pea kahekordselt maha palgakasvust. Täiendava pensionitõusu järel kasvavad pensionid algatajate kinnitusel keskmise palgaga võrreldavas tempos. Pensionitõusu teeb võimalikuks sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise kasv, mis on tekitanud erakorraliseks pensionitõusuks piisava ülejäägi.

Päevakord asub aadressil https://www.riigikogu.ee/?op=ems&page=tk_nadal

Komisjonides

Keskkonnakomisjonis –  väljasõiduistung keskkonnaministeeriumisse.

Maaelukomisjonis – väljasõiduistung põllumajandusministeeriumisse.

Rahanduskomisjonis – Riigikogu otsuse „Stabiliseerimisreservi nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu algatamine.

Riigikaitsekomisjonis – väljasõiduistung kaitseressursside ametisse.

Sotsiaalkomisjon – riikliku pensionikindlustuse seaduse § 61 täiendamise seaduse eelnõu (1 SE).

Väliskomisjonis –  kohtumine Eesti suursaadiku, alalise esindajaga ÜRO juures Tiina Intelmanniga.

Kohtumised, konverentsid, istungid

Kell 13 – väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Horvaatia uue suursaadikuga Eestis Damir Kušen’iga.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Taavi Rõivas osaleb (kuni 18.05) Sloveenias Ljubljanas Sloveenia parlamendi ja Maailmapanga korraldataval konverentsil, kus käsitletakse üleminekuperioodiga seotud kogemusi.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ning liikmed Raivo Järvi ja Rein Ratas osalevad (kuni 15.05) Saksamaal Berliinis Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide kohtumisel.

* Riigikogu liige Andres Herkel osaleb (kuni 15.05) Prantsusmaal Pariisis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse assamblee õigusasjade ja inimõiguste komitee istungil.

 Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside