Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 algab Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) istung. Arutusel on Eesti seisukohad 13. novembril toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) kohtumisel, kutsutud rahandusminister Ivari Padar ning 15.-16. novembrini toimuval haridus-, noorte- ja kultuuriministrite kohtumisel, kutsutud kultuuriminister Laine Jänes.

Kell 11.30 kohtuvad ELAKi liikmed Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Olli Rehn’iga.

Kell 11.20 saabuvad Riigikokku Vanalinna Hariduskolleegiumi 200 mardisanti, kes tulevad Riigikogu liikmetele mardiõnne tooma.

*       *       *

Välislähetused:

*Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga on töövisiidil (7. – 9. nov.) Euroopa Parlamendis ja NATO peakorteris Brüsselis. Toimuvad kohtumised, Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase, suursaadik Raul Mälgu, ning Europarlamendi liikmetega. NATO peakorteris kohtutakse asepeasekretäri kaitseinvesteeringute alal Peter Floryga, kellega räägitakse raketikaitsest, küberkaitsest ja merendusega seonduvast. Kohtutakse Taani suursaadiku Per Poulsen-Hanseni ja Hollandi suursaadiku Herman Schaeperiga. Lõunalauas räägivad oma töövaldkonnast peasekretäri eriesindaja Kaukaasias ja Kesk-Aasias Robert F. Simmons, PFP partnerluse planeerimise ja aruandlusega tegeleva direktoraadi direktor Frank Boland, DASG operatsioonide direktoraadi esindaja James Pardew ning DASG kommunikatsiooni ja avaliku diplomaatia üksuse esindaja Stefanie Babst. Suursaadik Jüri Luik tutvustab Riigikogu liikmetele Eesti esinduse tööd. Väliskomisjoni delegatsiooni koosseisus on Brüsselis veel komisjoni liikmed Raivo Järvi, Toomas Varek, Vladimir Velman, Ivi Eenmaa ja Silver Meikar.

*Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb (7. – 10. nov.) Saksamaal Berliinis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) korraldataval rahvusvahelisel kosmoseuurimise konverentsil, kus keskendutakse kosmose uurimise alasele tegevusele maailmas ning sellest tulenevalt Euroopa võimalustele ja kasulikkusele. Berliinist suundub Ene Ergma Görlitzisse Arvo Pärdi austamise tseremooniale. Arvo Pärdile antakse üle „Silla” auhind.

*Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Aleksei Lotman on (7. – 10. nov.) ENPA delegatsiooni koosseisus valimiste-eelsel missioonil Venemaal Moskvas. Toimuvad kohtumised Duuma spiikri Boris Grõzlovi ja fraktsioonide poliitiliste liidrite Gennadi Zjuganovi, Vladimir Žirinovski ja Sergei Glazjeviga, konstitutsioonikohtu esimehe, keskvalimiskomisjoni esimehe ja mitme väiksema erakonna, liikumiste ja valitsusväliste organisatsioonide esindajatega.

 

*Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni liikmed Peep Aru ja Helle Kalda on (9. nov.) Lätis Riias BA eelarvekomisjoni istungil, kus arutatakse BA 2008. aasta eelarvet.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside