Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 12. novembril 2012 toimuval eurogrupi kohtumisel ja 13. novembril 2012 toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil.

2. Eesti seisukohad 2014-2020 Euroopa Liidu finantsraamistiku läbirääkimistel.

Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

Üritused, kohtumised, assambleed

Kell 9.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas õnnitleb Linnupesa lasteaeda 45. aastapäeva puhul.

Kell 11 – Jüri Ratas võtab osa Tallinna ja Harjumaa osaluskohvikust.

Kell 12.15 – traditsiooniliselt on Riigikokku külla oodata Vanalinna Hariduskolleegiumi mardisante, keda tervitavad Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ja parlamendi Mardid.

Kell 14 – riigikaitsekomisjoni liikmed osalevad Kaitseliidu Tallinna Maleva ühise tagalakeskuse avamisel.

* NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Mati Raidma, Kadri Simson ja Sven Mikser osalevad (9.11-12.11) Prahas NATO PA 58. aastaistungil. Olulisemate teemadena leiavad käsitlemist NATO roll merejulgeoleku kindlustamisel ja piraatlusevastases võitluses, Araabia kevade õppetunnid ning mõju Euro-Atlandi piirkonnajulgeolekule, majanduslikud ja poliitilised muutused Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regioonis ning eurokriisi allikad ja tagajärjed, üleminekuperiood Afganistanis ja Edela-Aasia julgeolek, aga ka arengud Süürias ja Iraanis. NATO PA Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser tutvustab kaitse- ja julgeolekukomitee pearaportöörina Afganistani julgeolekupoliitika tulevikusuundi käsitlevat raportit. Peaassambleel esinevad pöördumistega NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen, Montenegro president Filip Vujanovic ning Gruusia president Mihheil Saakašvili. Aastaistungist võtab osa ligikaudu 350 parlamendiliiget 28st NATO liikmesriigist.

* Riigikogu esimees Ene Ergma, Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv, asejuht Aadu Must, liikmed Aivar Kokk, Väino Linde, Neeme Suur, Ülo Tulik, Valeri Korb, Andre Sepp, Sven Sester, Vladimir Velman ja Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe osalevad (8.11-9.11) Vilniuses 31. Balti Assambleel ja Balti Nõukogu 18. istungjärgul. Arutusele tulevad koostöömehhanismid Põhja- ja Baltimaade finantsturgudel, Balti koostöö ühtse välismajanduspoliitika ning ühiste investeerimisprojektide arendamisel, käesolevad ja tulevikku suunatud tervishoiuprojektid, Balti huvide optimeerimine Euroopa Liidus jpm.

* Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (8.11-11.11) Berliinis kultuuripäevadel „Mare Balticum“, kus muuhulgas keskendutakse usu rollile ühiskonnas ning riigi ja kiriku suhetele.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside