Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – EL asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 12. märtsil 2012 toimuval eurogrupi kohtumisel ja 13. märtsil 2012 toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

2. Eesti seisukohad Iirimaa finantsabi programmi viienda ülevaatuse ja sellega seotud vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse direktiivi 2005/36/EÜ kutsekvalifikatsioonide tunnustamise kohta ning määrust […] siseturu infosüsteemi kaudu tehtava halduskoostöö kohta (COM(2011)883). Kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna asejuhataja Ülle Kurvits, justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika osakonna järelevalve ja õigusteeninduse talituse juhataja Hettel Varik, Notarite Koja esimees Anne Saaber.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi kohta (COM(2011)804). Kutsutud põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Madis Reinup.

5. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele “Energia tegevuskava aastani 2050” (COM(2011)885). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energiaturu talituse juhataja Jako Reinaste.

6. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule riigihangete kohta (COM(2011) 896); Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule kontsessioonilepingute sõlmimise kohta (COM(2011) 897); Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, milles käsitletakse vee-, energeetika-, transpordi- ja postiteenuste sektoris tegutsevate üksuste hankeid (COM(2011) 895). Kutsutud rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunik Marilin Mihkelson.

Kohtumised, üritused, assambleed

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Tööandjate Keskliidu 95. aastapäeva konverentsil „Tuulelohe lend“.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (8.03-9.03) Pariisis ENPA büroo ja alalise komitee istungitel. Arutusel on ENPA kevadistungi päevakorraga seonduv ning otsuseeelnõud, mis puudutavad Euroopa Nõukogu ja Euroopa Liidu idapartnerlust, uppunud laevavrakkide keskkonnamõjusid, aga ka Euroopa rahvusparlamentide töö kvaliteedi hindamist.  

* Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni asejuht Aadu Must ja liige Neeme Suur ning Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Lillo osalevad (8.03-9.03) Lätis Ventspilsis BA parlamentaarsel seminaril „Kestlik ja lõimunud Balti teadus- ja innovatsiooniruum“.

* Riigikogu Eesti-USA parlamendirühma esimees Kadri Simson (27.02-9.02), aseesimees Imre Sooäär (26.02-11.03) ja liikmed Jüri Ratas, Annely Akkermann, Remo Holsmer, Kalvi Kõva, Indrek Saar ja Sven Sester (27.02-9.02) on Ameerika Ühendriikides Washingtonis, Seattle’is, kus tutvutakse USA presidendi valimiste süsteemi praktilise poolega.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (2.03-9.03) Indias New Delhis ja Mumbais Eesti Arengufondi India visiidil. Toimuvad kohtumised India parlamendis, ministeeriumites, äriringkondades. Osaletakse ka hindikeelse „Kalevipoja“ esitlusel New Delhi raamatumessil.

* Riigikogu liige Yana Toom osaleb (9.03-12.03)  Ukrainas Simferoopolis rahvusvahelisel ümarlaual „Vene keel Euroopas – kogemus ja perspektiivid“.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside