Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – väliskomisjon

Eesti seisukohad 11. märtsil toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kutsutud välisministeeriumi esindajad.

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 11. märtsil 2013 toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Kutsutud välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor Tõnis Nirk ja poliitikaosakonna peadirektor Sander Soone.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, mis käsitleb tsiviillennunduses toimunud, lennuohutust mõjutavatest juhtumistest teatamist (COM(2012)776). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna lennundustalituse peaspetsialist Priit Rifk ja Lennuameti lennundusohutusnõunik Katrin Klimson.

3. Eesti seisukohad 11. märtsil 2013 toimuval Euroopa Liidu transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu istungil (transport). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe, teede- ja raudteeosakonna raudteetalituse peaspetsialist Kristi Kuldma ja majandusarengu osakonna peaspetsialist Kristiina Kitsik.

4. Eesti seisukohad 14.-15. märtsil 2013 toimuval Euroopa Ülemkogu istungil. Kutsutud peaminister Andrus Ansip.

Üritused, istungid, visiidid

* Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb 8. ja 9. märtsil Alo Mattiisenile pühendatud XVII muusikapäevadel (Jõgeva Gümnaasium).

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ning liikmed Tõnu Juul, Tarmo Leinatamm, Marianne Mikko ja Ülo Tulik on (1.03-10.03) riigikaitsekomisjoni töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Visiidi käigus toimuvad kohtumised Kongressis ja Pentagonis, tutvutakse Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) tööga, julgeolekusektori reformiga, külastatakse ÜRO rahuvalveosakonda, desarmeerimisosakonda ning humanitaartegevuse koordineerimise osakonda.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (6.03-9.03) Pariisis ENPA büroo ja alalise komitee istungitel. Arutusele tulevad ENPA kevadistungi päevakorraga seotud küsimused, ENPA komiteede töö- ja kodukord, valimiste vaatlemisega seonduv, Euroopa Nõukogu monitooringumehhanismid inimõiguste järelevalves jpm.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside