Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjonis

1. Eesti seisukohad 11.-12. mail toimuval haridus-, kultuuri- ja noorteministrite nõukogu kohtumisel. Kutsutud kultuuriminister Laine Jänes ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2006/116/EÜ autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste kaitse tähtaja kohta (COM(2008)464). Kutsutud Kultuuriministeeriumi esindaja.

3. Seisukoha andmine Schengeni acquis kohaldamise kontrollimise hindamismehhanismide kohta (COM(2009)102, 105). Kutsutud siseministeeriumi nõunik Piret Lilleväli.

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik istung

Seoses saabuva Euroopa päevaga esitleb Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon avalikul istungil oma raportit „Eesti esindatus Euroopa Liidus”, mis on valminud enam kui pool aastat kestnud kuulamiste tulemusel.

Eelkõige käsitleb see küsimusi, kuidas Eesti on suutnud viie ELis oldud aasta jooksul oma seisukohti kaitsta ja ellu viia ning kui hästi on Eestist pärit inimesed EL struktuurides toime tulnud. Tegemist on kokkuvõttega, mis esitab EL asjade komisjoni nägemuse Eesti senisest tegevusest Euroopa Liidus ja komisjoni soovitustest-ettepanekutest edasiseks tegevuseks.

Raportile andis tõuke EL asjade komisjoni poolt möödunud aasta kevadel Eesti Diplomaatide Koolilt tellitud vastavasisuline uurimus, mille arutelule möödunud aasta detsembris järgnes rida kohtumisi Eesti esindamisega tegelevate institutsioonide ja Eestist valitud ning nimetatud Euroopa Liidu institutsioonide ja organite liikmetega.

Komisjoni istung toimub Riigikogu konverentsisaalis. Sellest võtavad osa komisjoni liikmed ja eksperdid väljastpoolt.

Ajakirjanikud on oodatud!

Istungist on võimalik jälgida otseülekannet Riigikogu veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=3151

Üritused

Kell 9 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb konverentsil „Majandus, kuhu lähed? Kas õigus saab aidata?” Tartus Dorpati konverentsikeskuses.

Kell 10.45 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Audru Keskkooli õpilastega traditsioonilise kevadnädala raames.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning Riigikogu liikmed Keit Pentus ja Rain Rosimannus osalevad (5.05-8.05) Türgis Istanbulis 12. Euraasia majandusfoorumil. Sven Mikser esineb foorumil ka ettekandega.

* Riigikogu liige Peeter Tulviste osaleb (6.05-8.05) Saksamaal Greifswaldi Ülikooli nõukogu istungil.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside