Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9 – rahvusvahelise Mudel Euroopa Parlamendi istung
(Riigikogu saal)

34. rahvusvahelise Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) istungi avakõne peab Riigikogu esimees Ene Ergma, tervitusega esineb Euroopa Parlamendi liige, mudelparlamendi patroon Tunne Kelam. Plenaaristung kestab kella 17ni.
 
Vastavalt Euroopa Parlamendi töökorraldusele töötavad ka MEPi vastavate valdkondade komiteed: välissuhete komitee, majandus- ja rahanduskomitee, tööhõive- ja sotsiaalasjade komitee, tööstus- ja energiakomitee, kultuuri- ja hariduskomitee, tsiviilvabaduste, õigus- ja siseküsimuste komitee ning põhiseaduskomitee. 
 
34. rahvusvaheline Mudel Euroopa Parlament koguneb Tallinnas 3. – 10. aprillini. Üritus toimub kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames ning sellest võtavad osa 30 Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriigi noored.
 
MEP on noortele mõeldud Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng, mille üks olulisemaid teemasid seekord on kasvav tööpuudus noorte seas. Muud aruteluteemad käsitlevad meediavabaduse arengut, sündmusi Araabia maades ning väikeriikide rolli Euroopa Liidu ühtses välispoliitikas.
 
Istung jätkub laupäeval, 9. aprillil kell 9.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside